Święto biegania w Grudziądzu - bardzo poleca Aleksander Czepek - Brzoza Biega.

W pierwszą sobotę wakacji 29 czerwca odbyła się 2 edycja Biegu Trzech Plaż dookoła jeziora Rudnickiego w Grudziądzu. Dystans – 7 km. To były radosne zawody – z serii przez biegaczy dla biegaczy, prawdziwe święto biegania.
WYNIKI.

Trasa wokół malowniczego jeziora, leśnymi duktami, w akompaniamencie śpiewu ptaków na przemian z bębniarzami i perkusistami, czuło się zapach szyszek. Po drodze mijaliśmy stadninę koni, miasteczko westernowe. Kurtyny wodne znakomicie schładzały biegaczy.Bieg wystartował Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, także biegacz i brat wielkiego Olimpijczyka. Pobiegło 300 biegaczy, w tym połowa miejscowych. Jestem pod wrażeniem gwałtownego wzrostu ilości biegaczy w mieście słynnego mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego. Duża w tym zasługa Akademii Biegania Grudziądz.

Na trasie zorganizowano dwie lotne premie, zawodnicy mogli zademonstrować szybkość, ewidentnie zabrało Eugeniusza Wojciechowskiego z Brzozy Biega, srebrnego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów, który na plaży Delfin i plaży Dzikiej mógłby zaprezentować swoją olbrzymią prędkość i dynamikę.


Zwyciężył Damian Kabat z Zawiszy. Wśród kobiet sensacja -Andżelika Dzięgiel z Łysomic pod Toruniem pokonała dwukrotna wicemistrzynię paraolimpijska i 7-krotną medalistkę mistrzostw Polski Arletę Meloch. Jak się dowiedziałem od przesympatycznej Arlety – przyczyną słabszej dyspozycji było świętowanie 90-lecia Olimpii Grudziądz dzień przed biegiem.

Oczywiście nie zabrakło biegaczy Brzoza Biega:


Mariusz Sułkowski - 39 miejsce open, 8 miejsce w kategorii wiekowej.

Aleksander Czepek - 57 miejsce, 3 m.w kategorii wiekowej.

Łukasz
Frąckowski – 177 miejsce open, 32 m w kategorii wiekowej.

Organizacja biegu bez zarzutu, aż nie chce się wierzyć że taką perfekcję osiągnięto już w drugiej edycji. W biurze zawodów bardzo ładne dziewczyny, cały czas czuło się życzliwość, każdy otrzymał fajny medal na mecie. Było bardzo dużo cennych nagród, wystąpił znakomity zespół muzyczny.


Zobacz - fajna relacja pod linkiem http://tvsm.pl/reportaz/16.
Pozdrawia
Aleksander