Rowerowa Brzoza pozdrawia z Romantycznego Szlaku, 12-17 lipca 2013r.

"Romantyczny Szlak" to najstarszy i najbardziej znany szlak turystyczny w Niemczech, od Menu  do Alp tras (około 450 km), od 1950 roku, tworzy triadę przyrody, zabytków historycznych,i budownictwa i gościnności. Zaczyna się na północy w Würzburgu, a kończy się w Füssen na południ w Alpach.

Krajobraz jest bardzo zróżnicowany, na trasie winnice, doliny rzek, grunty rolne, lasy,  łąki  i góry. Jego wielką atrakcją są położone na trasie średniowieczne miasteczka:  Rothenburg ob der Tauber, Dinkelsbühl,  Nördlingen, Augsburg, Landsberg, Schongau, Füssen.
 
Ten szlak to znakomita i doskonale oznakowana wielka  i długa  ścieżka rowerowa . Wystarczy śledzić zielone znaki Romantyczny Szlak.
Ta trasa rowerowa to 90% dróg asfaltowych , reszta to szutry, ale zapewniam Was równe jak stół, można po nich jechać rowerami  szosowymi. Baza noclegowa - polecamy campingi, jest tego dużo na trasie  ,  cena  ( namiot + 2 osoby,  od 8 do 10eur na osobę ). Co warto wiedzieć, po godz. 22,30 na campingach obwiązuje bezwzględna cisza  nocna. Czego warto spróbować  - regionalne piwa niepasteryzowane oraz sery są doskonałe. Odległość od Bydgoszczy ok.850km  - początek szlaku Würzburg.


Pozdrowienia z Romantycznego Szlaku  na Bawarii przesyła :

od lewej
Arek, Maciej, Mikołaj, Gosia, Mateusz, Kazimierz, Piotr i Zbigniew.