Witamy Pielgrzymów z Gdańska do Częstochowy - 27 lipca.

27 Lipca - Sobota, Rowerowa Brzoza jak corocznie będzie witała  i jechała  z Pielgrzymami w drugim dniu ich Pielgrzymki z Gdańska do CzęstochowyZaczynamy Mszą Święta. o godz.7,00 w miejscowości  Osie.
Do Osia wyjeżdżamy - busem -  godz.5,30 , zbiórka 5,20  Bydgoszcz - Myślęcinek ul.Rekreacyjna ( przy pętli tramwajowej).

Zobacz plan trasy przejazdu.

Zapraszamy do wspólnego przejazdu z Pielgrzymami.
 • 1 grupa wyjeżdża  ( bus )  wcześnie godz. 5,20  Myślęcinek ( pętla tramwajowa ) – jedziemy  do Osia.
  W Osiu  godz.  7.00 Msza Św. ,  o godz.  9,00 jedziemy z Osia rowerami  wraz z Pielgrzymami.
  Osoby zainteresowane wyjazdem –  proszę o emalia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 • 2 grupa dołącza w Pruszczu , będziemy  tam ok. 11,30 – wyjazd godz.12.00 ( dojazd  we własnym zakresie )  - jesteśmy przy parkingu Polo-Market 
  k. przejazdu kolejowego.

 • 3 grupa dołącza Bydgoszcz  – Myślecink  - Centrum Edukacji Ekologicznej planowy przyjazd  godz.14.00. 
  Starujemy  14 .15 spod Centrum Edukacji  Ekologicznej - jedziemy przez Miasto  do Brzozy ( na wysokości lotniska odbijamy w las ).

 • w Brzozie – meta , Gimnazjum , zapraszamy na wspólny posiłek.

 • Brzoza godz.21 – Kościół Parafialny  - Apel Jasnogórski

Zobacz jak było w 2012r.

To już po raz kolejny począwszy od roku 2008 Gdańska Rowerowa Pielgrzymka na trasie do Częstochowy zatrzymała się w Brzozie. Z Gdańska wyjechali w Sobotę  21 lipca, pierwszy nocleg w Osiu.     
22 Lipca 2012 - Niedziela. To był ich drugi dzień  pielgrzymowania, zaczęliśmy  Mszą Święta  o godz.7,00 w miejscowości  Osie.

Od Osia rowerowi Pielgrzymi wspólnie z przyjaciółmi z Rowerowej Brzozy    jechali w niewielkich grupach przez Pruszcz Pomorski,  Kotomierz, Neklę , Żołędowo, Niemcz, Myślęcinek, Bydgoszcz aż do Brzozy, gdzie kończył się drugi dzień ich pielgrzymowania.
Cała kolumna rowerowa -  ok. 135 rowerzystów w tym 120 Pielgrzymów przy eskorcie Policji od Bydgoszczy  bezpiecznie  dojechała do gimnazjum w Brzozie.
Przy Gimnazjum w Brzozie pielgrzymów oczekiwał  Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech  Oskwarek , który staropolskim zwyczajem  przywitał Pielgrzymów  chlebem i solą. Rowerowi Pielgrzymi zostali ugoszczeniu przez Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, był ciepły posiłek, owoce i ciasto.O godz.21 w Parafialnym  Kościele w Brzozie  odbył się Apel Jasnogórski na którym było wiele osób, które pomagały przy przejęciu pielgrzymów. W poniedziałek  po noclegu w  Brzozie rowerowa pielgrzymka  ruszyła dalej do celu  - Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

ROWEROWA BRZOZA pragnie szczególnie  podziękować ks. Tomaszowi  Koszałka - organizatorowi gdańskiej pielgrzymi -  za to, że na  trasie rowerowego  pielgrzymowania   znalazła się Brzoza - to,  że możemy chociaż raz w roku uczestniczyć w tak bardzo ważnej sprawie dla każdego z nas  - w Pielgrzymce  do Matki Bożej na Jasnej Górze.

fot. Rowerowa Brzoza i Łukasza Frąckowski