Zbigniew po raz pierwszy w triathlonie.

4 sierpnia 2013 o  godz. 9 na jeziorze Malta w Poznaniu rozpoczęli zmagania triathloniści - Lotto Poznań Triathlon. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy zawodów na krótszym dystansie, którzy mieli do przepłynięcia 950 metrów, przejechania na rowerze 45 kilometrów i przebiegnięcia 10,55 kilometrów (1/4 Ironman).
Pół godziny po starcie zawodów na krótszym dystansie, do walki ruszyli uczestnicy mający do pokonania dystanse dwa razy dłuższe (1/2 Ironman). „Ludzi z żelaza” przyszły dopingować nad Maltą tłumy poznaniaków.

Na dystansie 1/4  najlepszy okazał się Sergii Kurockin, który na mecie pojawił się po 2 godzinach i 46 sekundach.  Na dystansie długim wygrał prowadzący już po pływaniu Tomasz Gągola, który linię mety minął po 4 godzinach, 10 minutach i 48 sekundach.

Łącznie niedzielne zawody ukończyło ponad 1200 zawodników. Wyniki.

Po raz pierwszy w triathlonie  wystartował  Zbigniew Wiśniewski - Rowerowa Brzoza, Brzoza Biega mieszkaniec  Brzozy - Gmina Nowa Wieś Wielka.
Płynął , jechał  rowerem i biegł  na dystansie ¼ Ironmana.
Zajął 160 w klasyfikacji open ,  w swoje kategorii wiekowej M40-49 był 20. Czas  łączny 2:42:13.Jak było ?  To niesamowite zawody, ale muszę popracować nad pływaniem – to moja słaba strona, po pływaniu byłem dopiero na miejscu 489 .
Z  pewnością wystartuję  ponownie i to będzie już 1 września w naszym Borównie. Z naszego teamu będzie jeszcze Maciej Kliniewski - młody ale bardzo mocny zawodnik. Zmierzymy się  tym razem z dłuższym dystansem tj. ½ Ironman  tj. 1,9km pływanie, 90km rower i 21,1km bieg .

Docelowo oczywiście tak jak każdy biegacz  musi przebiec  maraton, tak  każdy triathlonista  marzy o ukończeniu pełnego dystansu Ironman  tj. 3,8km pływanie, 180km rower i 42,20km bieg.
Kiedy pełen  Ironman ?  Może na moje  50 urodziny – za 3 lata  – trzeba jeszcze dużo  potrenować Na zdjęciu z prawej  – Zenon Wiśniewski ze Zbigniew po zawodach w Poznaniu  ( mimo tego samego nazwiska  to nie rodzina ) pochodzą z tej samej  rodzinnej miejscowości  Lipka k.Sępólna – znają się od wielu lat -  spotkali się na triathlonie w Poznaniu. Zenon ma 63 lata, również wystartował w Poznaniu na dystansie  ¼ Ironmana - to był jego kolejny triathlon ,  w  swojej  kategorii wiekowej M60 – zajął 3 miejsce, duży szacun dla Zenka.
Jak widać wiek nie stanowi większej przeszkody by uprawić tą niełatwą dyscyplinę - GRATULUJEMY ZENON  jesteś człowiekiem z żelaza.WIELKIE PODZIĘKOWANIA i PODZIW  DLA MIASTA POZNANIA - DOSKONAŁA ORGANIZACJA - TO MIASTO ŻYJE  SPORTEM !!!

autor: Artur Ułański.