FESTIWAL SPORTOWY w OBIEKTYWIE - VIII Rodzinny Rajd Rowerowy, IV Bieg Trzeźwości.

Kolejny  rekord  frekwencji na VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i Festiwalu Sportowym, który odbył się 21 września 2013r.  w  Brzozie  i Przyłękach, było nas  ponad 1500.Zobacz festiwal w naszych obiektywach. Galeria zdjęć.  Galeria Andrzeja Kubiaka, cz.1 , cz.2 .

Festiwal tradycyjnie rozpoczął  Rodzinny Rajd Rowerowy , który wystartował o godz.10.00 z Brzozy. W rajdzie rowerowym  jechały całe rodziny. Najstarszy rowerzysta miał 74 lata,  najmłodsi  to 4 -latkowie . Na starcie rajdu  rozdano ponad 300 kamizelek odblaskowych i różnego rodzaju odblasków dla dzieci,  które zostały ufundowane przez PZU. Na mecie rajdu w Przyłękach  odbył się  jak co rocznie festiwal sportowy. 

Rozegrano wiele konkurencji  rajdowych, rowerowych oraz bieg uliczny i mini maraton – nordic walking.  Było wiele nagród w  tym aż 10 rowerów.
         
Przed biegiem głównym o godz.11.00  odbył się bieg przedszkolaka i szkolniaka w którym udział wzięło  ponad 300  dzieci.  IV Bieg  Trzeźwości tradycyjnie wystartował  w samo południe o godz. 12,00.   Na 10km pętli pomiędzy położonej między  Przyłękami a Brzozą pobiegło 463  biegaczy i pomaszerowało 54 uczestników   mini maratonu nordic-walking.Najszybszym  okazał się zawodnik  z Kenii Joel Komen, który  ustanowił nowy rekord trasy  Biegu Trzeźwości   z czasem 30min  i 5sek.  Drugi na mecie był  Damian Kabat ( Sklep Biegacza )  z Bydgoszczy   (  30:39  ),   a 3 miejsce zajął Kamil Sieracki ( Brzoza Biega )  z Inowrocławia ( 31:11 ) . Wśród Pań  pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kowalska    z Włocławka  ( 34:49 ) . Druga na mecie była Aleksandra Brzezińska ( 35:24) i  trzecia dobiegła do mety  Marta  Szenk ( Zawisza Bydgoszcz  ).   W klasyfikacji drużynowej  najszybszymi  byli zawodnicy z BRZOZY BIEGA , IIm. - TKKF Kolejarz Bydgoszcz, IIIm. zajęła drużyna 4 Run Team Piła

Po raz pierwszy w ramach biegu rozegrano  również klasyfikację dla  służb mundurowych. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsca zajęli Damian Kabat i Katarzyna Kowalska natomiast w klasyfikacji drużynowej dla służb mundurowych najszybszą okazała  się drużyna reprezentująca  Inspektorat Wsparcia SZ z Bydgoszczy. Bieg Trzeźwości ma oczywiście również swój charakter rodzinny. Klasyfikowane są wszystkie biegające rodziny. Najszybszą w tym roku  okazali się bracia Kamil i Sebastian Sieraccy z Inowrocławia.

Festiwal  sportowy  zakończyła dekoracja 10 najszybszych  rodzin a spośród  wszystkich sklasyfikowanych biegających rodzin rozlosowano rower , który trafił do mamy i syna -  Justyny  i Norberta Szczutowskich  z Janikowa.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom - to WY tworzycie to spotkanie sportowców, rodzin i przyjaciół.
Do zobaczenia.Zobacz film Macieja.


Zobacz film Andrzeja - Czasowca.