Ojciec i syn - Leszek i Kamil na najstarszym Maratonie w Europie, Kosice 06.10.2013.

Kosice Marathon to najstarszy maraton w Europie i 2 na  świecie . Pierwszy maraton w Koszycach  odbył się już  w 1924 roku. W jego 90 edycji  pobiegł  z rewelacyjnym czasem  Kamil Sieracki  2:23:55 i Leszek Sieracki 2:55:19 z Inowrocławia, reprezentujący Brzozę Biega. GRATULUJEMY super czasów !!!!
Kamil zajął 12 miejsce open.Zwycięzcą  maratonu został Patrick Korir Kiptanu - Kenia  z czasem 2:09:36, pierwsze 10 miejsc zajęli ciemnoskórzy zawodnicy z Kenii i Etiopii. 11 był  najlepszy zawodnik ze Słowacji Jozef Urban 2:23:51 ,  a tuż za nim na mecie zameldował się Kamil.
Organizatorzy koszyckiego maratonu  lekko zdziwili się gdy na  mecie tuż za ich słowackim faworytem pojawił nieznany tam nikomu zawodnik z Polski - Kamil Sieracki. Brawo Kamil !!!
Na wielki  szacun zasługuje ojciec Kamila,  który w tym roku skończył 50 lat. Leszek Sieracki uzyskał doskonały wynik 2:55:19 zajmując  65 miejsce w open i w kat.M50 zajął  9 miejsce.  90 edycję maratonu w Koszycach ukończyło  1500 biegaczy.  Trasa ciekawa w miarę płaska, 2-okrążennia w centrum miasta.

Brawo Kamil, brawo Leszek   jesteśmy z Was dumni , tym bardziej że reprezentowaliście Brzozę Biega.