VII Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości - godne obchody.

Rowerowa Brzoza serdecznie dziękuję  uczestnikom za udział w bydgoskim rajdzie niepodległości - to Wy go tworzycie. Wszyscy razem,  naszym wspólnym przejazdem uczciliśmy NARODOWE ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W  Miejscach  Pamięci Narodowej znajdujących się na trasie rajdu, oddaliśmy hołd poległym za naszą ojczyznę i zapaliliśmy znicze.
W tegorocznej już VII edycji Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości jechało ponad 250 rowerzystów.Oczywiście większość uczestników rajdu  stanowili mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, ale byli również rowerzyści z Gdańska, Piły,  Torunia, Włocławka, Inowrocławia, Więcborka, Chojnic,  Kcyni  i Warszawy.
Rajd  wystartował  o godz. 6,15 w Dolinie Śmierci w Bydgoszczy, następnie zatrzymał się na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbyła się wspólna  modlitwa  poprowadzona przez Ks. Marka Walkusza ze Zgromadzenia   Ducha Świętego i każdy uczestnik uroczystości  złożył znicz na mogiłach. O godz.7,45 rajd dotarł do ul.Bernardyńskiej,   gdzie w Kościele  Garnizonowym odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św.   rowerzyści  ruszyli w kierunku  Brzozy, a dalej przejechali przez   Białe Błota, Osówiec, Wtelno, Bytkowice, Koronowo, Dębową Górę, Stronno, Pyszczyn, Nekle, Żołędowo, Osielsko gdzie w Miejscach  Pamięci zatrzymali się i złożyli znicze.   Rajd tradycyjnie swoją metę miał  na Starym Rynku w Bydgoszczy przy Pomniku  Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, gdzie o godz.17,30 odbyło się uroczyste zakończenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali  pamiątkowe medale i odśpiewano hymn Polski.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczestnikom VII Bydgoskiego Rowerowego Rajdu Niepodległości - to WY tworzycie jego niesamowitą  atmosferą i charakter. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację  tego wydarzenia. Święto Niepodległości  jest dla nas bardzo ważne, pamięcią, postawą  oraz swoim uczestnictwem w jego obchodach  nadaliśmy mu  należną rangę. Przypomnieliśmy o Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy i na terenie powiatu bydgoskiego -   oddaliśmy hołd  poległym za naszą ojczyznę. To były godne obchody 95 rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości. 


Wkrótce pełna relacja, film i galeria zdjęć. 
fot.Darek Danielek