VI Bieg Sylwestrowy- Brzoza, 31.12.2012r. Foto-relacja.

W Brzozie  już w  VI edycji  Biegu Sylwestrowego  biegło 429 uczestników o  97 więcej niż w roku ubiegłym. W Krakowie pobiegło 1234 uczestników. No cóż,  Brzoza to nie Karków. 
Biegi Sylwestrowe to wspaniały sposób by pożegnać   Stary Dobry Rok  i witać Nowy. Zobacz wyniki.
Oprócz najlepszych zawodników nie zabrakło biegaczy-przebierańców. To był radosny, muzyczny i z pewnością sylwestrowy bieg.


Przed biegiem głównym wystartował na płycie boiska bieg przebierańców, warunek uczestnictwa - przebranie. Od samuraja, panny młodej do księdza  przebierańcy w tempie sprinterskim ścigali się na dystansie 100m. W biegu  tym po raz pierwszy udział wzięli kelnerzy, którzy rywalizowali biegnąc z tacą. Ten bieg to nowa tradycja w Brzozie -  co rok przed biegiem głównym odbywać się będzie  dodatkowo bieg przebierańców i kelnerów. Najszybsza w tym arcyciekawym biegu okazała się Adrianna Weiss z Piły ( Pani Młoda ), wśród Panów Eugeniusz Wojciechowski  z Brzozy ( Biegowy Mikołaj ). Wśród biegowych przebierańców rozlosowano wiele nagród w tym rower, którym odjechał Grzegorz Guzik z Bydgoszczy ( Batman ).

Rozgrzewka do biegu głównego odbywała się w takt walców Starusaa.  Na biegł przyjechało wiele drużyn , w tym kultowa ekipa biegaczy TKKF Kolejarz Bydgoszcz.Bieg główny tradycyjnie wystartował  w samo południe  o godz. 12. Na starcie stanęło 429 zawodników, którzy mieli do pokonania 4 pętle o łącznym dystansie 10km.Na trasie biegu,  która przebiegała głównymi ulicami Brzozy jak zawsze muzyka i kibice. Tym razem, aż  w 6 miejscach było nagłośnienie.


Oprócz radosnego charakteru tego biegu jego poziom sportowy był bardzo wyskoki. Był to najszybszy bieg Sylwestrowy w kraju.
Czas zwycięzcy VI Biegu Sylwestrowego w Brzozie  to 29 min 57 sek – KRYSTIAN ZALEWSKI  z Goleniowa, jeden z czołowych biegaczy  w Polsce.
Dla  porównania najlepszy czas zwycięzcy w Krakowie to 32:03.

Najszybsi - VI Bieg Sylwestrowy w Brzozie, kat. open :
Panowie :                                                                             Panie :
1. KRYSTIAN ZALEWSKI , Garmin Goleniów             29:57 1. MARTA SZENK, Zawisza Bydgoszcz                36: 24
2. KAMIL SIERACKI, Brzoza biega                      30: 28 2. ANDZELIKA DZIĘGIEL, MKL Toruń                         37: 25
3.  DAWID KABAT , Zawisza Bydgoszcz                31:29 3. ELŻBIETA TUWALSKA , Grabowiec                    41: 31

W biegu uczestniczyła rekordzistka  Polski w maratonie Małgorzata Sobańska (2:26:08).
W biegu nie zabrakło również  weteranów biegania w tym Zdzisław Mielcarek – lat 77 i Janina Rosińska – lat 75.
Najmłodszy uczestnik miał lat 14  - Marek Lewicki z Bydgoszczy.

Organizator biegu – Hotel Brzoza , współpraca Brzoza Biega i  Rowerowa Brzoza,  Urząd Gminy w Nowej Wsi Wielkiej, Gimnazjum w Brzozie i OSP Brzoza.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i  kibicom oraz gwarantują ,
że udział w Biegu Sylwestrowym w Brzozie zapewnia bardzo  dobrą formę na  Nowy Rok 2013.
Do Siego Roku.