Krystian dąży do celu - Olimpiada w Rio, marzenia się spełniają.

Inowrocławianin Krystian Giera trafił do narodowej kadry paraolimpijskiej.Krystian przygodę z hand-bikiem zaczął z Rowerową Brzozą w grudniu 2009. Początki nie były łatwe, brak sprzętu i wiele  innych trudności, ale wystarczy mieć marzenia - one się spełniają.
Dzisiaj Krystian należy do czołówki krajowej i poważnie myśli o starcie na paraolimpiadzie w Rio.Początek  grudzień 2009 - Myślecinek, dalej - hala Zawiszy styczeń 2010, marzec 2010,  później wiosna spotkanie z Mistrzem Arkadiuszem Skrzypińskim na półmaratonie w Poznaniu,  a dalej już poszło, ciężka praca-trening i starty w zawodach. Pierwszy start w Brzozie na Biegu Trzeźwości.


Myślęcinek, grudzień 2009.Zawisza Bydgoszcz, styczeń 2010..Poznań, marzec 2010.Krystian obok Arkadiusza Skrzypińskiego, Poznań - marzec 2010.Krystian ze Zbigniewem. Poznań - marzec 2010.

Wrzesień 2010r. - I Bieg Trzeźwości Przyłęki-Brzoza, a już w roku 2011 Krystian startuje w prestiżowych zawodach  - Półmaraton w Poznaniu - kwiecień 2011 - pierwszy sukces, 8 miejsce.
Krystian finiusze, bieg Przyłęki-Brzoza - 10km.Poznań, marzec 2011 - półmaraton.Krystian Giera po raz pierwszy uczestniczy w półmaratonie w swoim  rodzinnym mieście w Inowrocławiu. To z jego inicjatywy organizatorzy rozszerzyli udział w tym biegu o osoby niepełnosprawne.
Półmaraton Kruszwica-Inowrocław, 6 miejsce.Krystian ze Smokiem i Wojktkiem.Krystian z żoną Kasią.Dekoracja, Półmaraton Kruszwica-Inowrocław.

 
Później kolejne straty, bez względu na pogodę i warunki.  Krystian nie odpuszcza, co raz więcej trenuje i startuje w  zawodach. 
Krystian robi swoje i wreszcie  21 maja 2011r.  w Kwidzynie zajmuje 2 miejsce na dystansie 10km,  dając  się tylko  wyprzedzić wielokrotnemu mistrzowi Polski Bogdanowi Królowi.
Maraton Metropolii Bydgoszcz-Toruń , maj 2011.Maraton Metropolii Bydgoszcz-Toruń , maj 2011.Kwidzyń - 21 maj 2011.Wreszcie podium 2 miejsce. Radość zwycięstwa.


Rok 2012, 14-15 lipca Andrychów k.Bielska Białej - Mistrzostwa Polski w Kolarstwie  Szosowym Osób  Niepełnosprawnych - Krystian  Giera zajmuje  IV miejsce, jest w ścisłej czołówce w Polsce.
Mistrzostwa Polski - Andrychów lipiec 2012, 4 miejsce.Mistrzostwa Polski - Andrychów lipiec 2012, 4 miejsce.Mistrzostwa Polski - Andrychów lipiec 2012, 4 miejsce.

Krystian już rozpoczął  przygotowania do Olimpiady. W grudniu 2012r.  trenował na zgrupowaniu w Wiśle. Jego marzeniem jest wystartować w igrzyskach w brazylijskim Rio de Janeiro w 2016 roku.Małymi kroczkami idę w kierunku igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku - mówi Krystian. Będę robić wszystko, aby polecieć do Brazylii i stanąć na podium. Codziennie ciężko ćwiczę, by stać się jeszcze lepszym kolarzem i liczyć się w czołówce.

Na obozie w Wiśle dzień zaczynał się rozruchem porannym (o godz. 7.30).  Po śniadaniu zaczynaliśmy trening (dwie lub trzy godziny). Na zajęciach pracowaliśmy bardzo mocno. Było bardzo ciężko - podkreśla inowrocławianin. - W ostatnim kwadransie głównego treningu jechałem na rezerwie.
Kolarze po obiedzie mieli czas dla siebie. O godz. 16 mieli zaplanowane kolejne zajęcia. Trener informował nas, co mieliśmy robić. Przeważnie było lekko i nudno. Nie lubię takich treningów ale nie możemy pracować cały czas na maksymalnych obrotach. Trzeba dać organizmowi wypocząć zregenerować się - wyjawia Giera. - Po kolacji godzinę spędzaliśmy na basenie. W taki sposób spędziłem dwa tygodnie w Wiśle.


Krystian ciężko pracuje. Wiem,  że nie ma innej drogi do osiągnięcia sukcesów. - Ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na starty w okresie zimowym - podkreśla inowrocławianin. - Nie uda mi się uzbierać środków na zawody Vuelta Playa Blanca na kanaryjskiej wyspie Lanzarote. Ze startami w zawodach  muszę  poczekać więc do okresu wiosennego. W kwietniu powalczę z pewnością  w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W maju ścigać się będzie w Inowrocławiu. W czerwcu wybieram  się do Lęborka. W lipcu czekają mnie mistrzostwa Polski w Rzykach. Sezon zakończy występem we wrocławskim maratonie.

Chciałbym poprawić kilka wyników. We Wrocławiu pojechać poniżej jednej godziny i piętnastu minut. Natomiast w inowrocławskim półmaratonie jest pokonanie dystansu w czasie mniejszym niż 40 minut - zaznacza Giera. - Liczę, że z mistrzostw Polski przyjadę z medalem. Cele postawiłem sobie bardzo ambitne. Nie mam pojęcia, czy zrealizuję wszystkie zadania. Życie płata nam bowiem różne figle. Można złapać gumę lub też uczestniczyć w kraksie na trasie. To jest sport. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

 Najważniejsze plany startowe Krystiana w sezonie 2013.

1        Poznań Półmaraton – 06 kwiecień 2013

2        Orlen Warsaw Marathon – 21 kwiecień 2013

3        Crakowia Maraton – 26 kwiecień 2013

4        Bieg Piastowski – maj 2013

5        Bieg Papiernika – maj 2013

6        Maraton Ekologiczny – czerwiec 2013

7        Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym- lipiec 2013

8        Półmaraton z okazji rocznicy Cud nad Wisłą – Radzymin – sierpień 2013

9        Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny – sierpień - wrzesień 2013

10     Wrocław Maraton Wrzesień 2013

11     Berlin Maraton de – wrzesień 2013Ważne jest również by Krystian zdobył środki na  nowego handbike'a, lżejszego niż mam - wyjaśnia Krystian. By ścigać się z najlepszymi  trzeba mieć  bardzo dobry profesjonalny sprzęt. Olimpiada  dopiero w 2016, ale już dzisiaj zaczęły się przygotowania.

Rowerowa Brzoza gratuluje, dopinguje  i pomaga Krystianowi.
Przekażmy swój 1 % z podatku rocznego na zakup nowego hand-bika dla Krystiana

nr 0000010009 KLUB SPORTOWY INWALIDÓW "START" z dopiskiem dla Krystiana Giery.Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież