Rekord frekwencji - Półmaraton Warszawski jest w europejskiej elicie.

W niedzielę 24 marca 2013 roku ponad 13 tys. osób weźmie udział w 8. Półmaratonie Warszawskim. Cel, który Fundacja "Maraton Warszawski" postawiła sobie przed 8 laty to by Półmaraton Warszawski  dołączył do pierwszej dziesiątki europejskich półmaratonów został osiągnięty.
Obecnie największym półmaratonem w Europie jest szwedzki GöteborgsVarvet Half Marathon, który w 2012 roku ukończyło ponad 44 tysiące zawodników! Tuż za nim plasuje się największy brytyjski półmaraton czyli Great North Run w Newcastle. W zeszłym roku bieg ukończyło 39 953 biegaczy z całego świata. Każdego roku znajdują się chętni na 30 000 pakietów startowych na Semi-Marathon de Paris, który razem z berlińskim półmaratonem znajduje się w absolutnej czołówce imprez na tym dystansie w Europie. 32. Berliner Halbmarathon ukończyło 23 086 zawodników. W Hiszpanii dwa największe półmaratony przyciągnęły odpowiednio 13 810 biegaczy w Madrycie i 12 005 w Barcelonie. Podobną liczbą uczestników mogą pochwalić się organizatorzy Reading Half Marathon. Bieg ten w 2012 ukończyło 13 104 miłośników biegania. Największym czeskim półmaratonem jest Hervis Prague Half Marathon, do którego w 2012 roku zarejestrowało się 11 tysięcy ochotników. Podobną liczbą uczestników może pochwalić się „połówka” rozgrywana w ramach Vienna City Marathon (11 607 biegaczy na mecie ostatniej edycji).

Finał 8 Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego, czyli zaledwie kilka kroków od miejsca, gdzie swój bieg zakończyli uczestnicy 34. Maratonu Warszawskiego.
W ciągu pierwszych niespełna pięciu godzin od uruchomienia zapisów na 8. Półmaraton Warszawski na listę startową wpisało się 1000 osób. To niemal dokładnie tylu biegaczy ilu ukończyło I Półmaraton Warszawski w 2006 roku. W tym roku zmieniono trochę trasę biegu, aby uczestnicy nie mieli podbiegu przed finiszem, nie będziemy również zmagać się z podbiegiem Agrykolą. Pod skarpę podbiegniemy ulicą Belwederską.
Duża zmiana pojawiła się w organizacji strefy startu - bieg po raz pierwszy wystartuje z dwóch jezdni Mostu Poniatowskiego.  Podobnie przeorganizowana została strefa mety, aby dobieg do niej był komfortowy, a strefa odpoczynku za nią mogła komfortowo pomieścić olbrzymi tłum biegaczy i ich kibiców.
Na starcie nie zabraknie  biegaczy z BRZOZY BIEGA w składzie: Janusz Jedliński, Elżbieta, Marta i Zbigniew Wiśniewscy. Powodzenia.