Rok 2014 ma 365 dni - niestety ponownie Półmaraton Bydgoski w dniu Sztafety dla bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W dniu 19 października 2014 w 30 rocznicę śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się już po raz 22  Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.Niestety w tym samy dniu ma odbyć się II pólmaraton bydgoski.
Drodzy organizatorzy półmaratonu bydgoskiego dlaczego ponownie ten półmaraton ma się odbyć w dniu biegowej sztafety bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.  

Nie trzeba pisać i tłumaczyć kim był bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, ale dla  przypomnienia dodam : 19 października 1984 r. w Bydgoszczy w Kościele pw. św. Polskich Braci Męczenników błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoją ostatnią Mszę św.Tego samego dnia w Górsku w drodze do Warszawy został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i w bestialski sposób zamordowany.

Bardzo łatwo policzyć, że w tym roku 19 października przypada 30 rocznica śmierci  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Tym samym 19 października  2014r.  będzie dniem szczególnym. W samą  30 rocznicę odbędzie się już po raz 22 ten bardzo ważny bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz - Górsk - Toruń -  Włocławek.
Bezspornym jest fakt, że bieg sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki odbywa się już od ponad 20 lat i nawet z tego punktu widzenia ma pierwszeństwo w terminarzu przed półmaratonem bydgoskim. Wszyscy wiemy również, że bieg sztafetowy jest ściśle  związany z faktem historycznym i datą 19 października  i zawsze odbywał się w trzecią Niedzielę października. Tej daty Biegu Sztafetowego Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nikt nie zmieni, tak jak nie można zmienić historii.

Musimy zdawać sobie sprawę, że w biegu sztafetowym dla bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  uczestniczy wielu biegaczy z Bydgoszczy i okolicznych miejscowości - dobrze by było gdyby  nie musieli dokonywać trudnego wyboru. Musimy robić wszytko by środowisko biegaczy mogło uczestniczyć w biegu sztafetowym, musimy robić wszytko by pamięć o bł. Ks. Jerzym się nie zatarła.  Drodzy organizatorzy półmaratonu bydgoskiego uprzejmie prosimy zmieńcie datę półmaratonu bydgoskiego - niech  odbędzie się w każdym innym dniu ale nie 19 października, rok ma 365 dni.


W tej sprawie na dniach zostanie złożone oficjalne pismo do KPZLA oraz do Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Brzoza Biega
Tak było w roku 2013
XXI Bieg Sztafetowy Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki to coś więcej niż bieg - to świadectwo naszej wiary.