Mamy czystą plażę w Pieckach, 30 marca było wiosenne sprzątanie.

Dzisiaj 30.03 w niedzielne południe o godz.12,00 przy pięknej pogodzie na plaży w Pieckach spotkały się morsy, rowerzyści , biegacze i  sympatycy czystych lasów. Wspólnym siłami posprzątaliśmy  plaże w Pieckach i okolice lasu. Było wszystko - od zwykłych śmieci do opon i nawet dużej uszkodzonej przedniej szyby samochodowej.

Grupa około 50 osób zebrała ponad 50 worków śmieci i to w zupełności  wystarczyło by plaża i okoliczny las  wyglądał tak jak się należy, jest czysto i przyjemnie. Nie wiadomo na jak długo, ale akcję z pewnością powtórzymy.
Proponuję w lecie  w pełni sezonu wspólne sprzątanie   z plażowiczami - co Wy na to.

Fot.Marcin Skonieczny

Na koniec był wspólny grill i konkurs rzutu oponą, który  wygrał Darek drugi był Bruno, wśród Pań  najlepsza była Paulina. Oczywiście morsy skosztowały kąpieli, ale ponoć woda była  już trochą za ciepła.  W  imieniu Rowerowej Brzozy, Bydgoskich Morsów, Brzozy Biega, Nadleśnictwa Bydgoszcz  i Gminy Nowa Wieś Wielka serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej akcji sprzątania.

Do zobaczenia na następnym sprzątaniu , a tym czasem zapraszamy rowerzystów i biegaczy na 12 kwietnia - PRZYWITANIE WIOSNY 2014.
Akcji sprzątania lasu patronuje Rowerowa Brzoza, Bydgoski Klub Morsów, Brzoza Biega,  Nadleśnictwo Bydgoszcz i Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka.