KUJAWIA XC 2014 - doskonała promocja sportu.

30 marca w Bydgoskim Myślęcinku   odbyła się już kolejna edycja zawodów KUJAWIA XC. Nowa trasa przy stoku narciarskim okazała się również  mocno wymagająca, a przede wszystkim  jest bardzo atrakcyjna dla kibiców, którzy mogą śledzić zmagania zawodników niemal na całej jej długości. Te zawody to doskonała promocja sportu - GRATULACJE dla organizatorów Bydgoskiego Stowarzyszenia BYD-BIKE.

Gratulacje i podziękowania dla bydgoskiego BYD-BIKE tym bardziej się nalezą , że mimo wielu trudności i perturbacji i braku wsparcia organizują te zawody od wielu lat na bardzo wysokim poziomie nie tylko sportowym ale również organizacyjnym. Z pewnością  bardzo dobra  promocja sportu w wydaniu amatorskim, bez wielkich budżetów, celebrytów  i całego szumu. Szkoda, że tak mało się mówi o takich właśnie imprezach i prawie w ogóle się ich nie promuje.Organizatorzy i uczestnicy amatorskich imprez sportowych  to ludzie z wielką  pasją dający dobry wzorzec dla młodzieży by się ruszała i uprawiała sport. Nie trzeba wielkich programów ministerialnych i doradców,  których często wynagrodzenie przewyższa budżet amatorskiego wydarzenia sportowego by zachęcić młodych ludzi do uprawiania sportu. Najlepsi sportowcy , olimpijczycy również zaczynali  od sportu amatorskiego. Druga może jeszcze ważniejsza rola uprawiania sportu to jego rola w wychowaniu. Sport ze swej natury jest wielkim narzędziem wychowania. Wejście w świat sportu – gry i zabawy – oznacza przyjęcie określonych zasad i reguł. W sporcie są jasne reguły, precyzyjne struktury i kto chce uprawiać sport wchodzi w coś, co wypływa z ducha olimpizmu i zasad fair play. Sport stawia wyzwania i pokonuje kolejne bariery. Uczy także, by z godnością przyjmować porażki. Uczy, by nie tracić ducha w momentach rozczarowań. I to jest wielka nauka życiowa. 
Dlatego nasze Państwo powinno co najmniej na  równi traktować sport amatorski ze sportem wyczynowym, ale niestety tak nie jest.Miejmy nadzieję się  to zmieni, jeżeli i nie w skali kraju to chociaż w naszym regionie.


GRATULACJE dla Piotra Stalmierskiego ( SMOK)  reprezentującego Rowerową Brzozę  w kategorii Master II zdecydowanie wygrał.Czy uwierzycie, że ten rowerzysta ma już 50 lat - tak Piotr skończył 50-siątkę 11 lutego  2014.  Wszystkiego najlepszego dla Ciebie Piotrze , wielu sukcesów i zdrówka oraz niech nóżka podaje w następnej 50-siątce . BRAWO !!!  

Fot.Darek Danielek


źródło: youtube,  TomekKMTB