Na kanonizację Jana Pawła II - rowerami z Gdańska do Rzymu.

12 kwietnia nasi przyjaciele Janek , Zbigniew i Piotr z Pomorza wyruszyli rowerami na kanonizację Jana Pawła II.  Po mszy w Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku żegnali ich bliscy i przyjaciele.-Chcemy podziękować za 27-letni pontyfikat Jana Pawła II, za to czym było jego wsparcie i za jego słowa kierowane do nas. Strona - relacje z rowerowej pielgrzymki.
Tak forma podziękowania wydaje się nam najlepsza - mówił szef wyprawy 54-letni Zbigniew Czajka, przedsiębiorca z Sopotu.





Pielgrzymi mają do przejechania ok.2300 kilometrów. Pierwszy przystanek będzie w Brzozie pod Bydgoszczą, następnie Krotoszyn i Kłodzko. Dziennie zamierzają przejeżdżać ok. 200 km. Do Rzymu dotrzeć zamierzają 25 kwietnia. Po drodze chcą odwiedzić Asyż. Jak mówili tą pielgrzymkową  podróż planowali z rocznym wyprzedzeniem.




Pierwsze etap 12 kwietnia był z Gdańska do Brzozy, tutaj nocują dzięki gościnności Hotelu Brzoza.  

Drugi dzień pielgrzymowania 13 kwietnia 2014 rozpoczął się o godz.8.00 uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez Proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Brzozie, Ks. Bogusława Kuhn.

Na koniec Mszy Św. Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek wręczył rowerowym pielgrzymom pamiątkowe albumy o gminie. Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza obok gościnności podarowało również uczestnikom rowerowej pielgrzymki pamiątkowe medale.Dodam, że naszymi  przyjaciółmi  z Pomorza jechaliśmy już wspólnie rowerami w ubiegłym roku i roku 2012 w Sztafecie Papieskiej z Wadowic do Gdańska.


Po Mszy Świętej  pod eskortą samochodową (na kogutach ) do Gniezna odprowadzili pielgrzymów rowerzyści ze Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza: Małgorzata Nowacka, Przemysław Zwierzyński i   Zbigniew Wiśniewski.


Przez Katedrze Gnieźnieńskiej pożegnaliśmy  rowerowych pielgrzymów prosząc ich by również  nasze intencje zawieźli  rowerami do Stolicy  Piotrowej na kanonizację Jana Pawła II.


Trzymajcie się Zbigniew, Jan i Piotr, niech Wam siły wystarczy  i z Bogiem.



15 kwietnia  otrzymaliśmy zdjęcia z trasy - nasi pielgrzymi są  koło Brna - Czechy - pogoda jak na obrazku.

Strona - relacje z rowerowej pielgrzymki.











16 kwietnia 2014r. - Środa

Nasi rowerowi Pielgrzymi są już w Austrii, a dokładnie we Wiedniu – dziś był  rekord trasy, 220 km.











18 kwietnia 2014r. - Wielki Piątek

Postne śniadanie we Włoszech  – miejscowość Banina.