Będą drwić z Jezusa - nie możemy na to pozwolić!

Jutro 27 czerwca ( piątek ) w Bydgoszczy w Teatrze Polskim o godz.20,00 ma być wystawiona  pseudo sztuka „Golgota Picnic”. Ten  obrazoburczy  spektakl „Golgota Picnic” hiszpańskiego skandalisty Rodrigo Garcii został już wycofany z poznańskiego festiwalu Malta.  Niestety w naszym mieście Bydgoszczy  na zaproszenie Dyrektora Teatru  "Golgota Picnic" będzie drwić z Jezusa  w Teatrze Polskim w Bydgoszczy    - nie dopuścimy do tego. Dołącz do manifestacji i zaprotestuj - spotykamy się o  godz.18,30 przed Teatrem Polskim
( Bydgoszcz ul.Mickiewicza 2 ). Zaprotestuj również on-line  

JESTEŚMY CHRZEŚCIJANAMI NIE POZWOLIMY DRWIĆ   z MĘKI CHRYSTUSOWEJ.

Dołącz do protestu. 

Zostały zgłoszone trzy protesty uliczne przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy na piątek 27.06.2014 r. godz.18,30  ( Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa )
https://www.facebook.com/events/526295434143559/


Zapoznaj się ze stanowiskiem Kurii Diecezji Bydgoskiej.

Spektakl „Golgota Picnic" wszędzie, gdzie był dotąd wystawiany wywoływał protesty i oburzenie chrześcijan. W naszej Ojczyźnie mogliśmy tego doświadczyć w ostatnim czasie w związku z próbą pokazu tego przedstawienia w ramach Festiwalu Malta.

To, czego nie udało się zrealizować - w związku z licznymi protestami środowisk katolickich i narodowych - w Poznaniu, próbuje się urzeczywistnić w Bydgoszczy. To niedopuszczalne i zasługujące na nasz stanowczy sprzeciw.  Nawet jeśli ma to być jedynie projekcja tego spektaklu, to biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnim czasie w Poznaniu i całym naszym kraju, jest ona jak swego rodzaju kpina z chrześcijan, katolików, którzy jasno wyrażali swoje zaniepokojenie i podkreślali, że nie zgadzają się na szydzenie z krzyżowej śmierci Chrystusa. Wystarczy obejrzeć zdjęcia, czy migawki zamieszczone w Internecie, by nie mieć wątpliwości, że ów spektakl ma taki właśnie charakter. Jeśli dodać do tego czas tej projekcji - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - to jak interpretować to inaczej.

Powiedzmy jednak, że ta zbieżność jest przypadkowa. Powiedzmy, że bydgoska projekcja to tylko wyraz wolności i solidarności z tymi, którzy tego spektaklu nie zobaczyli w Poznaniu, że to próba zrozumienia motywacji „artysty", który ma tworzyć, burzyć schematy nawet jeśli wymagałoby to posługiwania się, jako swoistym narzędziem, prowokacją, czy bluźnierstwem. Powiedzmy, że tak właśnie jest. Ale... Co z racjami tych, którzy protestują, którzy czują się urażeni, dotknięci? Czy wszyscy ci, którzy próbują zrozumieć motywacje artysty, organizatorów tego przedsięwzięcia jednakowo mocno starają się zrozumieć motywacje protestujących?

Jeśli artyście wolno wszystko, to niech katolikom, chrześcijanom wolno będzie (chociaż) mówić „nie".

Ks. dr Sylwester Warzyński

Rzecznik Diecezji Bydgoskiej


Warto posłuchać.
Komentarze  

 
0 # Andrzej 2014-06-26 15:13
Jako miłośnik felietonów Pana Michalkiewicza pozwalam sobie wkleić fragment jednego z nich: "(...) Wreszcie żydokomuna, przystrajając się w kostium wolności słowa, piętnuje odwołanie spektaklu „Golgota Picnic” jako „ograniczenie swobody ekspresji”. Jako znany liberał gotów jestem podjąć dyskusję na tej płaszczyźnie, ale pod warunkiem dopuszczenia wszystkich rodzajów ekspresji. Na przykład argentyński reżyser i wynajęci przez niego aktorzy, w ramach spektaklu rozpoczęliby się ekspresyjonizow ać na scenie, na którą jednocześnie weszliby reprezentanci katolickiej publiczności i w ramach swobody ekspresji wszystkich przykładnie wybatożyli. Reżyserowi, dajmy na to - 100 batogów, a aktorom - po pięćdziesiąt. I żeby mi potem nie było żadnych lamentów, ani żadnych skarg do niezawisłego sądu! Bo jak swoboda, to swoboda!"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
0 # rrr 2014-06-26 15:50
w godzinie protestu jest przejazd Masy Krytycznej. nie dam rady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-3 # Zbigniew Wśniewski 2014-06-26 18:03
Cytuję rrr:
w godzinie protestu jest przejazd Masy Krytycznej. nie dam rady.

Przejdziecie koło nas lub finisz Masy zróbcie pod teatrem.Musimy powiedzieć stanowcze nie. To nie sztuka , to obrażanie naszych uczuć - gdzie jest nasze Państwo (art.196 Kodeksu Karnego ). Czy nie żyjemy we własnym kraju - mamy obowiązek bronić naszych praw.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+3 # Piotr M 2014-06-26 18:57
A jakież to prawa są łamane?? Spektakl w teatrze w zamkniętej przestrzeni, kto nie chce oglądać albo uważa że temat jest dla niego obraźliwy, nie przychodzi, po co jakieś szopki odstawiać z protestami, nie skoda wam czasu i energii?? Mi też się nie podoba na przykład że jakieś procesje religijne blokują ruch na drogach a jednak nie protestuję z tego powodu pod świątyniami ani nie namawiam nikogo do tego :) TOLERANCJA !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+5 # Grzegorz Cz. 2014-06-27 08:57
To, że Rowerowa Brzoza/Brzoza Biega zachęca do zaprotestowania przeciwko temu skandalicznemu wydarzeniu dla mnie jest tylko potwierdzeniem tego, że Bieg Papieski, Żywy napis dla Św. Jana Pawła II, Sztafeta dla Bł. ks. Jerzego Popiełuszki to nie jakieś puste gesty na pokaz tylko elementy prawdziwej wiary i za to wszystkim organizatorom i biorącym udział w tych wydarzeniach należy się wielki szacunek. Piotrze M nawiązując do Twojej "TOLERANCJI" polecam posłuchanie tego utworu http://www.youtube.com/watch?v=wrlcYAjY664
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Zbigniew Wśniewski 2014-06-26 19:08
Polecam Konstytucję Art. 257.
"Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej , etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowośc i lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Polecam przede wszystkim osobom, które tak mocno mówią o wolności - warto wysłuchać słowa Ks abp Stanisław Gądecki ws Golgota Picnic
http://www.youtube.com/watch?v=bPOFvvAvyPI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Piotr W. 2014-06-26 19:20
Dlaczego Rowerowa Brzoza nawołuje do demonstracji? Kto chce chwalić Pana niech to robi w kościele. Kto chce się z Pana pośmiać niech to robi w teatrze. Niech Rowerowa Brzoza zajmuje się tym, do czego to stowarzyszenie zostało powołane. Nawoływanie do demonstracji, napuszczanie ludzi na siebie nie jest działalnością sportową. Rowerowa Brzoza zrzesza rowerzystów. Oby zadyma przed teatrem nie była kojarzona z rowerzystami, bo ci i tak mają kiepską opinię mieszkańców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-1 # Zbigniew Wśniewski 2014-06-26 19:35
Piotrze W. O jakiej demonstracji Ty mówisz, posłuchaj http://www.youtube.com/watch?v=bPOFvvAvyPI
Przy okazji nie można zamknąć chrześcijan w Kościele ( komuna już próbowała ) , trudno mi z Tobą dyskutować, bo chyba nie wiesz, że są rzeczy święte.Przy okazji przypominam Ci nie wolno pluć na godło, deptać flagi państwowej i śmiać się z rzeczy świętych. Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega organizuje wiele akcji religijnych i nie ma zamiaru się z tym ukrywać. Jesteśmy Chrześcijanami i to jest dla nas bardzo ważne i mamy prawo mówić NIE jeżeli się nas obraża.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+5 # Piotr W. 2014-06-26 19:53
Zbigniewie Wiśniewski, wiem że są rzeczy święte. Dla mnie i dla wielu mieszkańców miasta święty jest spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nawołujesz do zadymy, a tam niewiele trzeba, by wydarzenia wymknęły się spod kontroli. Akcje religijne organizowane przez Rowerową Brzozę to piękna sprawa, ale widzę, że sprawdza się powiedzenie o daniu palca i chęci na całą rękę. Nie narzucajcie swojej woli innym, nie róbcie z siebie męczenników. Teraz w tłumie ludzie z rowerami pokrzyczą, powyzywają, a później pojedynczo będą wyłapywani i nie jeden dostanie bejsbolem po plecach. To Ty Zbigniewie Wiśniewski do tego nawołujesz. To Ty pod płaszczykiem Rowerowej Brzozy skłócisz grupy ludzi. Czy wiesz już jak wyposażone będą na jutrzejszą Waszą "imprezę" siły policyjne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
0 # Chrześcijanin 2014-06-26 20:00
Tak jak napisał Piotr W. i Piotr M. Poza tym nie wsyzscy są osobami wierzącymi, więc dlaczego RB nawołuje do takich demonstracji? Maratony i rajdy - tym się macie zajmować. Po przeczytaniu mejla do RB sam nawet bym się z chęcią na ten spektakl wybrał, żeby wyrobić sobie o nim opinie. Może i jest kontrowersyjny ale jak ktoś nie chce - niech nie ogląda. Do wszystkiego trzeba mieć troche dystansu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
0 # Jaro 2014-06-26 20:14
Manifa nie musi być zadymą , jest publicznym wyrażeniem swoich poglądów.

A co do spektaklu - są fragmenty na youtube – dlaczego w ten chory wyraz artystyczny wplątuje się Pana Jezusa – czemu to ma służyć.W świecie gdzie już prawie nie ma autorytetów – próbuje się jeszcze zdeptać taką postać jak Jezus, jego naukę i męką – ja mówię stanowcze NIE,NIE,NIE!!!.
Mam prawo nawet krzyczeć i protestować w granicach prawa , jestem chrześcijaninem i nie obchodzi mnie wyraz artystyczny pana reżysera , moje uczucia religijne są deptane – dlatego NIE.

Do zobaczenia przy teatrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Dziabag 2014-06-27 07:17
Nikt nie zmusza Ciebie do oglądania tego więc daj sobie spokój. Swoim postępowaniem napędzacie tylko wszystko i robicie piękną reklamę spektaklowi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-2 # Grzegorz 2014-06-26 20:19
Jesteśmy Polakami naszym symbolem jest orzeł biały, dla nie wtajemniczonych orzeł to symbol modlitwy!!!, symbol Jana ewangelisty!!! nasi ojcowie pokazali nam drogę którą mamy iść. W naszym kraju nie ma ludzi niewierzących. Obraza wartości religijnych to obraza państwa polskiego, więc nie pozwólmy się obrażać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+4 # Chrześcijanin 2014-06-26 20:33
Cytuję Grzegorz:
W naszym kraju nie ma ludzi niewierzących.

Do żeś dowalił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
0 # Andrzej 2014-06-26 20:20
Szanowni Przedmówcy. Tolerancja nie oznacza akceptacji. W imię tolerancji (czyli wzajemnego "znoszenia się") Pan Reżyser nie dostanie w zęby (choć może i powinien...), ale w ramach braku akceptacji do tego co robi, razem ze Zbyszkiem, powiemy temy Panu stanowcze NIE, uczestnicząc w legalnie zgłoszonym proteście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+1 # rrr 2014-06-26 20:38
zobacz sobie co się dzieje na facebooku pod waszym postem. kończą się na rowerowej brzozie suche nitki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+5 # Zbigniew Wiśniewski 2014-06-26 21:03
No i co z tego - jest forum niech piszą - to jest najłatwiejsze - zwłaszcza krytykować - to dzisiaj takie modne.
Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega nie uprawia tzw, poprawności politycznej - nie interesuje nas to. To co staramy się robić w Rowerowej Brzozie i Brzozie Biega jak wielokrotnie powtarzałem ma często aspekt religijny - bo taka jest nasza wiara i nie robimy tego dla opinii. Dla wszystkich mądrali wyznawców niepojętej tolerancji i wolności polecam przebiec się w sztafecie z Częstochowy do Bydgoszczy , pobiec w sztafecie bł.ks.Popiełuszki z Bydgoszczy do Włocławka, pojechać rowerem z Wadowic do Gdańska , przygotować przez całą noc napis na boisku dla św.Jana Pawła II, zorganizować Bieg Papieski,a znam takich którzy rowerem pojechali na kanonizację do Rzymu - czy zrobili to dla opinii - nie robili to z serca i dla wiary, która jest dla nich bardzo ważna , dlatego mamy prawo jej bronić czy się to komuś podaba czy nie.

Dobre opinie i sondaże są dla polityków - oni to lubią i tego potrzebują .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+6 # Aleksander 2014-06-26 21:14
Dyskusja o czymś czego nie widzieliśmy - to jest argument autora, aby pójść i zobaczyć. Z drugiej strony jesteśmy tym czym się karmimy. Dla mnie informacja że Jezus przedstawiony został jako egoistyczny degenerat jest wystarczająca aby olać taką pseudo-sztukę i autora któremu skończyły się pomysły. Jezus pokochał nas bezwarunkowo, oddał życie w mękach. Taka miłość jest chyba niespotykana obecnie. Nie wolno z niej drwić, tym bardziej za pieniądze podatników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Grzegorz Cz. 2014-06-26 22:53
Dziękuję za informacje o tym skandalicznym przedstawieniu. Nie może tam nikogo zabraknąć, nie można wciąż chować głowy w piasek i mówić, że wszystko jest w porządku gdy ktoś perfidnie obraża naszą religie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+6 # Wojtek 2014-06-27 05:56
Panie Zbigniewie,
Szanuję Pana poczucie obowiązku oraz uczucia religijne jednak nie podawałem RowerowejBrzozi e adresu e-mail aby otrzymywać zaproszenia na pikiety. Wg mnie nadużył Pan mojego zaufania w tym temacie. Liczę, że korespondencja od strony stowarzyszenia ograniczy się do tematów związanych z organizowanymi imprezami SPORTOWYMI.
Chciałbym też panu przypomnieć status stowarzyszenia - w nim nie ma nic o pikietach i nawoływaniach do protestów i manifestacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Łukasz 2014-06-27 06:09
Nie życzę sobie takich newsletterów!
Jeśli mają być nadal takie rozsyłane, to proszę usunąć mój adres mailowy.

Zresztą nie widzę takiej opcji ani w mailach, ani na stronie www.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Andrzej 2014-06-27 07:01
Szanowny Panie Wojciechu, Szanowni Przedmówcy - ze Statutu Stowarzyszenia:
"(...)
2) Kształtowanie pozytywnych wzorców osobowych i postaw społecznych wśród rodziców, dzieci i młodzieży
(...)
5) Działanie na rzecz ochrony prawa i interesów członków Klubu
(...)"
interpretację pozostawiam czytającym.

Żadna z pikiet nie jest organizowana przez Stowarzyszenie, nigdzie nie jest też napisane, że uczestnicy mają się zebrać na proteście pod "sztandarem" RB - ot, prosta informacja o ważnym (dla niektórych) wydarzeniu w mieście Bydgoszczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+2 # Piotr W. 2014-06-27 07:25
Z treści otrzymanego od RB maila:
"Dołącz do protestu – spotykamy się jutro w piątek 27 czerwca 2014
( Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ) godz.18,30 przed Teatrem Polskim ."
Panie Andrzeju, to jest jednoznaczne nawoływanie do udziału w organizowanej pikiecie.
Jeśli chodzi o zacytowane fragmenty ze statutu, to są zdania wyrwane z kontekstu. Czytając całość wyraźnie widać, że chodzi o kształtowanie wzorców osobowych i postaw społecznych w duchy rozwoju kultury fizycznej.
Jeśli chodzi o działanie na rzecz ochrony praw i interesów członków Klubu, to pojechał Pan po bandzie. Jakich interesów członków klubu chronicie organizując zadymę w mieście? Powinniście teraz raczej zadbać o ochronę Pana Zbigniewa Wiśniewskiego, bo to jak widać on jest głównym motorem tego bałaganu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-4 # Andrzej 2014-06-27 13:29
Szanowny Panie Piotrze, w skrócie:

- Ja odczytuję to jako zaproszenie a nie nawoływanie – każdy interpretuje jak chce

- działanie na rzecz ochrony prawa – odpowiednie artykuły Zbyszek podawał w swoich postach.

- punkty Statutu nie są wyrwane z kontekstu – takie jest moje zdanie. Funkcjonują jako niezależne punkty

- Idziemy na protest, który będzie oparty na modlitwie, więc myślę, że nie musimy się niczego bać :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+3 # Aleksander 2014-06-27 07:59
Zbyszek nie raz cytował opinie JP2 o sporcie, szlachetnej rywalizacji z kontekstem daleko wykraczającym poza czysty sport. Czy przyjaciel który zauważył niebezpieczeńst wo a nie ostrzegł jest przyjacielem? Zbyszek jest takim Tatusiem Brzozy Biega i Rowerowej z wrażliwością patrzącym szeroko na dobro innych. Nazywanie takiego człowieka "motorem bałaganu" jest krzywdzące.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-3 # Hotcherry 2014-06-27 08:20
Jestem zbulwersowana i zszokowana postawą Rowerowej Brzozy. Nie wiedziałam, że jest to organizacja o charakterze religijnym i politycznym. Widocznie żyłam w błędzie sądząc, że jest to inicjatywa dla ludzi ceniących zdrowy styl życia, uprawiających sport, lubiących aktywnie spędzać czas na łonie natury. To przykre, że osoba zarządzająca Rowerową Brzozą narzuca innym swoje własne przekonania i poglądy. Oczywiście nie popieram obrazy chrześcijaństwa i Jezusa. Tak samo jak nie popieram obrażania jakiejkolwiek wiary czy innego boga. Nie potrafię się jednak dopatrzeć związku pomiędzy Rowerową Brzozą a pikietami o charakterze religijnym. BARDZO mi się to nie podoba i już teraz wiem, że ani ja, ani moi znajomi już się nigdzie nie wybiorą z Rowerową Brzozą. Kto nie chce, niech nie idzie do teatru. Spektakl nie będzie wystawiany na środku Starego Rynku tylko w zamkniętych czterech ścianach. Dla kogo jest on obrazoburczy, dla tego są inne miejsca i formy spędzania czasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-4 # Hotcherry 2014-06-27 08:27
Jak już wkraczacie na wielkie cytaty papieży, to przypomnijcie sobie słowa Franciszka, który bardzo często powtarza "a kimże ja jestem aby oceniać innych ludzi?". Nie róbcie nic na siłę. Skoro jesteście katolikami to powinniście wiedzieć, że Bóg sam rozliczy każdego z jego życia i postępowania. Pamiętajcie, że pycha to jeden z grzechów głównych. Nie bawcie się w samosądy, bo zamiast przypodobać się swojemu Bogu, możecie narazić się na Jego gniew. Chwalić Pana powinno się w zaciszu kościoła lub własnego serca. Robienie tego na pokaz nie wyjdzie żadnemu katolikowi na dobre i obawiam się, że przyniesie wręcz odwrotny skutek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+5 # Aleksander 2014-06-27 08:39
A kto ocenia innych ludzi? Jest ocena kłamliwego spektaklu. Gdyby tak wszyscy przyjęli postawę chwalenia Pana w zaciszu, unikając dawania świadectwa-być może chrześcijaństwa by już nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+6 # Zbigniew Wiśniewski 2014-06-27 10:08
Panie Hotcherry - Rowerowa Brzoza nie jest organizacją religijną.My cenimy sobie wartości, a podstawową z nich jest wiara, chrześcijaństwo i ojczyzna. Dla nas sport to dar Boży, nie kryjemy się z naszą wiarą bo jesteśmy z niej dumni - organizujemy wiele imprez właśnie o charakterze religijnym bo to ma dla nas wielkie znaczenie. Nie pozamykacie nas w Kościołach. Przy okazji nie będę zmartwiony z brak Twojego udziału w imprezach Rowerowej Brzozy. A co do spektaklu, gdyby w zamkniętych czterech ścianach , artysta czytał Mein Kampf Hitlera to również społeczeństwo ma milczeć - bo to jest tylko dla chętnych. Wolność nie oznacza, że można robić co tylko się chce. Tolerancja nie oznacza akceptacji.
Zapewniam Cię, że ja i wielu moich znajomych oraz wielu Bydgoszczan będzie dzisiaj protestować i modlić się - mamy do tego prawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+6 # Tomek 2014-06-27 10:30
Nie wiem, czy w Twoim życiu są jakieś świętości. Jeśli są, to możesz sobie wyobrazić jak byś się poczuł, gdyby ktoś te świętości publicznie zamierzał podeptać i wyszydzić. Chciałbyś przeciw temu protestować i zachęcić do protestu innych, dla których też jest to świętość. To właśnie tu się dzieje.

Wśród rowerzystów jest wielu chrześcijan, więc podawanie tutaj takiej informacji jest jak najbardziej celowe i słuszne.

Nikt nie nawołuje do zadym, tylko do spotkania modlitewnego. Jeśli kiedykolwiek się modliłeś, to wiesz, na czym to polega.

Zadymiarzami są w tym wypadku pseudoartyści i dyrekcja teatru. Oni nas chrześcijan bezczelnie obrażają i prowokują. My się modlimy. także za nich.

Zapraszam pod teatr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+3 # Artur 2014-06-27 10:40
Popieram Rowerową Brzozę. Nie możemy milczeć milczeć w tej sprawie. Bedę dzisiaj z Wami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+5 # Sławek 2014-06-27 11:53
Tu nie chodzi o tolerancję - co to jest, czy mamy pozwolić by ktoś nam osobom wierzącym pluł w twarz, to nie ma znaczenia w ilu zamkniętych ścianach odbywa się ten chory spektakl.Musimy bronić naszej wiary, mowy naszych ojców i naszej historii. Gdyby nie ona kto wie czy Polska była by na mapie Europy.
Jestem z Wami, tak trzymać Rowerowa Brzoza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-5 # Piotr W. 2014-06-28 07:43
No i co osiągnęliście? Wstyd i pośmiewisko z Waszych działań. Nieświadomy tłumek można pociągnąć za sobą stosując tanie sztuczki socjotechniki. Szkoda, że odchodzicie od demonstrowania wiary w cywilizowany sposób. Kiedyś na Boże Ciało mało gdzie nie było udekorowanego okna czy balkonu, teraz mało gdzie takie dekoracje są. W kościołach też coraz mniej osób na mszach. Co dalej Panie Zbigniewie? Jest pan znany w środowisku, jakiś tam elektorat już jest. Teraz można już próbować kandydowania np. do Rady Miasta :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+4 # Andrzej 2014-06-28 10:56
Szanowny Panie Piotrze,
jeśli wiedzę o tym co się działo przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy czerpie Pan z mediów typu Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska itp. to bardzo Panu współczuję.
Było to bardzo spokojne spotkanie modlitewne - na 3 godziny naszej obecności czas zajęty przez przemówienia zebranych przedstawicieli to było mniej niż 30 minut. Pozostały czas to była modlitwa, czy refleksje wygłaszane przez przybyłych księży.
Jeśli ktoś Panu powie/napisze, że było inaczej – jest po prostu kłamcą.
Zbyszek – TAK TRZYMAJ!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-4 # Joseph 2014-06-29 10:25
Całe zło tego świata to źle interpretowana religia. Wystarczy zajrzeć w karty historii aby przekonać się do czego doprowadziła. I nie mylić z wiarą w tego czy innego Boga. Ale nie będę nawoływał do protestu pod kościołem w czasie mszy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+7 # Zbigniew Wiśniewski 2014-06-29 16:31
Cytuję Piotr W.:
No i co osiągnęliście? Wstyd i pośmiewisko z Waszych działań ...... Co dalej Panie Zbigniewie? Jest pan znany w środowisku, jakiś tam elektorat już jest. Teraz można już próbować kandydowania np. do Rady Miasta :-)

Panie Piotrze W. odpowiadam - nie będę kandydował do Rady Miasta Bydgoszczy - mieszkam w Gminie Nowa Wieś Wielka i tam jestem radnym od 4 lat, jeżeli Cię to interesuje to wszystkie swoje diety radnego przeznaczam na cele społeczne. Co do moich planów, jest już lepiej. W okresie jesień-zima ciężko zachorowałem, miałem gruźlicę. Byłem dłuższy czas w szpitalu w Smukale i tam nad moim łóżkiem wisiał Jezus na krzyżu, a w pokoi był również portret św.Jana Pawła II. Dzisiaj mój lekarz prowadzący ( wspaniały człowiek ) nie potrafi w racjonalny sposób wytłumaczyć jak szybko wróciłem do zdrowia i formy, a po chorobie śladu nie widać. Dlaczego tak się stało ? W marcu br. pobiegłem pierwszy półmaraton w Pradze ( czas 1:34 ) , wczoraj pobiegłem półmaraton w Unisławiu (1:32). Moje plany – przygotowuję się obecnie do triatlonu na dystansie ½ iron man ( 27 lipca Poznań i 31 sierpnia Borówno ) oraz do Maratonu Solidarności ( 15 sierpnia Gdańsk ). Moje zdrowie i formę nie zawdzięczam tylko swojej pracy. Zawsze wszędzie będę powtarzał sport jest darem bożym i bez Boga nic nie można osiągnąć. Kamil Stoch kiedyś tak pięknie powiedział, jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko inne będzie OK. Nikomu nie narzucam własnych poglądów, ale staram się dzielić moim doświadczeniem i nie ukrywać, że dla mnie jak i również dla wielu moich przyjaciół z Rowerowej Brzozy i Brzozy Biega Bóg, wiara, ojczyzna to podstawowe wartości.
Co do planów Rowerowej Brzozy i Brzozy Biega na pewno kontynuacja wszystkich imprez Rowerowej Brzozy , a pro po w roku 2013 było ich 10, łącznie wzięło udział ponad 4500 osób. Oprócz naszych działań na pewno pobiegnę kolejny raz w sztafecie bł.Ks Jerzego Popiełuszki, pojadę po raz trzeci rowerem z Wadowic do Gdańska w ramach Dni Papieskich i oczywiście 11 listopada wspólnie z przyjaciółmi zorganizujemy po raz 8 rajd niepodległości z Mszą Św. za Ojczyznę na którą Cię serdecznie zapraszam.

Co do protestu piątkowego - było to bardzo spokojne wypełnione modlitwą spotkanie. Warto czasami się wspólnie pomodlić i nie musi to być w Kościele.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
-4 # Piotr W. 2014-06-29 17:39
Panie Zbigniewie. Bardzo się cieszę z Pańskiego powrotu do zdrowia i życzę Panu jak najlepiej. Gratuluję wspaniałych wyników sportowych, które nie są mi obce. Pana działalność społeczną jak i poświęcenie dla sportu obserwuję od jakiegoś czasu i podziwiam. O moim stanie zdrowia nie będę pisał, a fakt, że jeszcze mogę jeździć na rowerze nie przypisuję cudom. Od trzech lat czułem się zintegrowany z Rowerową Brzozą i gdy tylko mogłem to brałem udział w organizowanych przez Was rajdach rowerowych. Niestety zawiodłem się, a dlaczego, to wynika z naszej korespondencji jak i z powyższych wpisów. Myślę, że czas zakończyć wymianę zdań w tym temacie. Do zobaczenia na trasie rowerowej, ale raczej będziemy jechali w przeciwnych kierunkach, bo nasze drogi 27 czerwca rozjechały się w różnych kierunkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 
 
+10 # Kazimierz 2014-06-30 05:00
Cytuję Piotr W.:
Panie Zbigniewie. Bardzo się cieszę z Pańskiego powrotu do zdrowia i życzę Panu jak najlepiej. Gratuluję wspaniałych wyników sportowych, które nie są mi obce. Pana działalność społeczną jak i poświęcenie dla sportu obserwuję od jakiegoś czasu i podziwiam. O moim stanie zdrowia nie będę pisał, a fakt, że jeszcze mogę jeździć na rowerze nie przypisuję cudom. Od trzech lat czułem się zintegrowany z Rowerową Brzozą i gdy tylko mogłem to brałem udział w organizowanych przez Was rajdach rowerowych. Niestety zawiodłem się, a dlaczego, to wynika z naszej korespondencji jak i z powyższych wpisów. Myślę, że czas zakończyć wymianę zdań w tym temacie. Do zobaczenia na trasie rowerowej, ale raczej będziemy jechali w przeciwnych kierunkach, bo nasze drogi 27 czerwca rozjechały się w różnych kierunkach.

Zyczę ci powodzenia i mam nadzieję , że dotrzymasz słowa !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież