Witamy Rowerowych Pielgrzymów z Gdańska do Częstochowy - 26 lipca, sobota.

26 Lipca - Sobota, Rowerowa Brzoza jak corocznie będzie witała  i jechała wspólnie z Pielgrzymami w drugim dniu ich Pielgrzymki z Gdańska do Częstochowy. Osoby zainteresowane wspólnym przejazdem z Pielgrzymami proszę o tel. 608 41 93 92 lub email.


Zobacz plan trasy przejazdu.


Zaczynamy Mszą Święta. o godz.7,00 w miejscowości  Osie. Do Osia wyjeżdżamy - busem -  godz.5,30 , zbiórka 5,20  Bydgoszcz - Myślęcinek ul.Rekreacyjna ( przy pętli tramwajowej).


Zapraszamy do wspólnego przejazdu z Pielgrzymami.

 • 1 grupa wyjeżdża  ( bus )  wcześnie godz. 5,20  Myślęcinek ( pętla tramwajowa ) – jedziemy  do Osia.
  W Osiu  godz.  7.00 Msza Św. ,  o godz.  9,00 jedziemy z Osia rowerami  wraz z Pielgrzymami.
  Osoby zainteresowane wyjazdem –  proszę o emalia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 • 2 grupa dołącza w Pruszczu , będziemy  tam ok. 11,30 – wyjazd godz.12.00 ( dojazd  we własnym zakresie )  - jesteśmy przy parkingu Polo-Market 
  k. przejazdu kolejowego.

 • 3 grupa dołącza Bydgoszcz  – Myślecink  - Centrum Edukacji Ekologicznej planowy przyjazd  godz.14.00. 
  Starujemy  14 .15 spod Centrum Edukacji  Ekologicznej - jedziemy przez Miasto  do Brzozy ( na wysokości lotniska odbijamy w las ).

 • w Brzozie – meta , Gimnazjum , zapraszamy na wspólny posiłek.

Cytat  ze strony Gdańskiej Pielgrzymi Rowerowej.

"Bóg przychodzi w ciszy. Niekoniecznie tej namacalnej, zewnętrznej - ale wtedy gdy człowiek potrafi wyciszyć się w środku. Tak, nawet na środku ruchliwej ulicy, w skwarze dnia i chmurach spalin. Gdy uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba aby było ciężko, ile wysiłku wymagała każda minuta pedałowania... ale zarazem jak bardzo warto ten ciężar nieść i ofiarować go potem Matce Bożej na Jasnej Górze - właśnie w intencjach noszonych w sercu. W tym momencie wszystko nabiera sensu. Bolące nogi, zmęczenie fizyczne, znoszenie upału i niewygody. I modlisz się całym sobą - słowami, myślami, otwartym sercem. Po prostu. Aż wreszcie tam, na horyzoncie, ujrzysz zarys wieży jasnogórskiego sanktuarium. Wtedy to, co boli, nie ma znaczenia. I kiedy stajesz już przed obrazem Madonny w kaplicy jasnogórskiej - zaczynasz rozumieć. Warto."


Zobacz jak było w 2013r.


To już po raz szósty  począwszy od roku 2008 Gdańska Rowerowa Pielgrzymka na trasie z Gdańska do Częstochowy zatrzymała się w Brzozie.  Członkowie Stowarzyszenia Rowerowa Brzoza  udali się bardzo wcześnie w ich 2 dniu pielgrzymowania tj.27 lipca w Sobotę do Osia by  o godz.7  uczestniczyć wraz z Pielgrzymami w   Mszy  Świętej.

Z Gdańska Rowerowa Pielgrzymka ruszyła w Piątek 26 lipca, pierwszy nocleg w Osiu.   27 Lipca 2013 – Sobota, to był drugi dzień ich pielgrzymowania.

Po Mszy Św. od Osia rowerowi Pielgrzymi wspólnie z przyjaciółmi z Rowerowej Brzozy   jechali w niewielkich grupach przez Pruszcz Pomorski,  Kotomierz, Neklę , Żołędowo, Niemcz, Myślęcinek, Bydgoszcz aż do Brzozy, gdzie kończył się drugi etap pielgrzymki. Cała kolumna rowerowa -  ok. 200 rowerzystów w tym 165  Pielgrzymów przy eskorcie Policji od Bydgoszczy  bezpiecznie  dojechała do gimnazjum w Brzozie. Przy Gimnazjum w Brzozie pielgrzymów przywitał Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech  Oskwarek, po czym Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska złożyła znicz przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.
Przy Gimnazjum w Brzozie pielgrzymów przywitał Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech  Oskwarek, po czym Rowerowa Pielgrzymka z Gdańska złożyła znicze przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Rowerowi Pielgrzymi  zostali tradycyjnie ugoszczeniu przez Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, był grill , owoce i ciasto.
O godz.21 w Parafialnym  Kościele w Brzozie  odbył się Apel Jasnogórski na którym było wiele osób, które pomagały przy przejęciu pielgrzymów.W Niedzielę po noclegu w  Brzozie rowerowa pielgrzymka  ruszyła dalej do celu  - do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie.

ROWEROWA BRZOZA pragnie szczególnie  podziękować ks. Tomaszowi  Koszałka - organizatorowi Gdańskiej Pielgrzymi Rowerowej  -  za to, że na  trasie rowerowego  pielgrzymowania   znalazła się Brzoza - to,  że możemy chociaż raz w roku uczestniczyć w tak bardzo ważnej sprawie dla każdego z nas  - w Pielgrzymce  do Matki Bożej na Jasnej Górze.Pragniemy  szczególnie podziękować  Policji za pomoc przy zabezpieczeniu przejazdu  przez Bydgoszcz i na trasie Bydgoszcz-Brzoza.

 • Dziękujemy rowerzystom z Rowerowej Brzozy i nie tylko za wspólny rowerowy przejazd  w drugim dniu pielgrzymowania.
 • Dziękujemy Hotelowi Brzoza za udostępnianie samochodu oraz firmie URANOS - Robert Bazela za użyczenie ław i stołów.
 • Podziękowania dla Wójta Gminy Nowa Wieś  Pan Wojciecha Oskwarka za serdeczne przywitanie Pielgrzymów w Brzozie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy zabezpieczeniu przejazdu   oraz ugościli Pielgrzymów w Brzozie.

W imieniu Pielgrzymów przekazujemy dla wszystkich  SERDECZNE  BóG  ZAPŁAĆ.