Pętla Olimpińska - mały katorżnik ?

8 czerwca w 30 stopniowym upale był kajak i bieg oraz rower. Wszystko w niełatwych warunkach. Mocno zarośnięty kanał oraz trasa biegowa i rowerowa bardzo interwałowa - ktoś na mecie powiedział to katorżnik. Czy miał rację ? Na trasie kajak/ bieg wygrał Andrzej Ziętak i Janusz Pociask, na trasie kajak/rower wygrał Adam Zieliński i Krzysztof Woźniak-GRATULUJEMY !!!  Wyniki.

W dwuboju kajak 15km / 15 km bieg wygrała drużyna nr 11 Andrzej Ziętak i Janusz Pociask ( Brzoza ) , którzy nie dali odebrać sobie zwycięstwa  - popłynęli i pobiegli jak mówili na mecie na maksa.W ubiegłym roku 2012 zajęli  drugie miejsce. W tegorocznej edycji z dużą determinacją podeszli do tych zawodów i opłaciło się sukces został osiągnięty  - wygrali zdecydowanie - GRATULUJEMY !!!.    II miejsce młody team - tegoroczni maturzyści,   Maciej Kliniewski i Wojciech Tarnowski  z Bydgoszczy ( myślę , że jeszcze o nich usłyszymy ). III miejsce zdobyła drużna Zbigniew Wiśniewski i Wiesław Stachowicz ( Brzoza, Bydgoszcz ) , którzy  nie zdołali obronić pierwszego miejsca zdobytego w ubiegłym roku.

Na trasie kajak 15km i rower 25km najszybsza była drużna w składzie Adam Zieliński i Krzysztof Woźniak ( Brzoza, Nowe Smolno ).  II miejsce - Krzysztof Chojnacki i  Jarosław Gapski ( Bydgoszcz , Niemcz ) i III miejsce zajęła drużyna z Torunia Marek Czuk i Radosław Gołębiewski.

Wśród drużyn tzw. mieszanych ( mężczyzna  i kobieta ) w dwuboju kajak/ bieg najlepsza była para Anna Arseniuk i Witold Orcholski ( Górsk , Toruń ). Na trasie kajak/rower w parach mieszanych wygrało  małżeństwo Edyta Jakubowska-Olech i Jacek Olech ( Świecie n.Wisłą ). W tych nietypowych zawodach oprócz wyniku i rywalizacji sportowej najważniejszym było ich ukończenie.Nie było zawodnika, który na mecie nie miał już  dość  - zmęczenie i kilka godzinny wysiłek w upale  każdemu udowodnił, że czasami nie jest najważniejsza walka z rywalem ale ze swoimi słabościami - i to jest to co daje nam siłę na dalsze działanie.

Ze strony organizatora serdecznie Wam  dziękujemy.To Wy pokazaliście, że warto organizować takie zawody , które do łatwych nie należą. Mimo, że nasz pętla to nieduże zawody ale  mają swój magnes podobny jak udział w maratonie.

Ktoś na mecie powiedział,  że  Pętla Olimpińska to mały katorżnik - czy miał rację, ocena należy do Was. Bez względu jak  nasze zawody   sklasyfikujemy pod względem trudności - najważniejsze,  że dają one uczestnikom ogromną radość i satysfakcję  z ich ukończenia i niech tak zostanie - bo to jest  najważniejsze.

Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega serdecznie dziękuje wszystkim, którzy współpracowali  i pomagali w tym przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania dla Roberta Bazeli, Uranos - Spływy Kajakowe , najlepszy człowiek od kajaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, a w szczególności Kazimierzowi,  Krzysztofowi, Marcinowi i Mariuszowi - zrobiliście kawal dobrej roboty.

Dziękujemy  Panu Januszowi - śluzowemu z Frydrychowa.

Pragniemy również gorąco  podziękować Wójtowi  Gminy Nowa Wieś Wielka Panu Wojciechowi Oskawarek za pomoc w organizacji  zawodów oraz objęcie ich honorowym patronatem.

Do zobaczenia na III Pętli  Olimpińskiej  - startujemy 7 czerwca 2015 ( Niedziela ) w Olimpinie.

Wkrótce na stronie galeria zdjęć i relacja filmowa.