Witamy Rowerowych Pielgrzymów z Gdańska do Częstochowy - 26 lipca, sobota.

26 Lipca - Sobota, Rowerowa Brzoza jak corocznie będzie witała  i jechała wspólnie z Pielgrzymami w drugim dniu ich Pielgrzymki z Gdańska do Częstochowy. Osoby zainteresowane wspólnym przejazdem z Pielgrzymami proszę o tel. 608 41 93 92 lub email.


Zobacz plan trasy przejazdu.


Zaczynamy Mszą Święta. o godz.7,00 w miejscowości  Osie. Do Osia wyjeżdżamy - busem -  godz.5,30 , zbiórka 5,20  Bydgoszcz - Myślęcinek ul.Rekreacyjna ( przy pętli tramwajowej).


Zapraszamy do wspólnego przejazdu z Pielgrzymami.

 • 1 grupa wyjeżdża  ( bus )  wcześnie godz. 5,20  Myślęcinek ( pętla tramwajowa ) – jedziemy  do Osia.
  W Osiu  godz.  7.00 Msza Św. ,  o godz.  9,00 jedziemy z Osia rowerami  wraz z Pielgrzymami.
  Osoby zainteresowane wyjazdem –  proszę o emalia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 • 2 grupa dołącza w Pruszczu , będziemy  tam ok. 11,30 – wyjazd godz.12.00 ( dojazd  we własnym zakresie )  - jesteśmy przy parkingu Polo-Market 
  k. przejazdu kolejowego.

 • 3 grupa dołącza Bydgoszcz  – Myślecink  - Centrum Edukacji Ekologicznej planowy przyjazd  godz.14.00. 
  Starujemy  14 .15 spod Centrum Edukacji  Ekologicznej - jedziemy przez Miasto  do Brzozy ( na wysokości lotniska odbijamy w las ).

 • w Brzozie – meta , Gimnazjum , zapraszamy na wspólny posiłek.

Cytat  ze strony Gdańskiej Pielgrzymi Rowerowej.

"Bóg przychodzi w ciszy. Niekoniecznie tej namacalnej, zewnętrznej - ale wtedy gdy człowiek potrafi wyciszyć się w środku. Tak, nawet na środku ruchliwej ulicy, w skwarze dnia i chmurach spalin. Gdy uświadamiasz sobie jak niewiele potrzeba aby było ciężko, ile wysiłku wymagała każda minuta pedałowania... ale zarazem jak bardzo warto ten ciężar nieść i ofiarować go potem Matce Bożej na Jasnej Górze - właśnie w intencjach noszonych w sercu. W tym momencie wszystko nabiera sensu. Bolące nogi, zmęczenie fizyczne, znoszenie upału i niewygody. I modlisz się całym sobą - słowami, myślami, otwartym sercem. Po prostu. Aż wreszcie tam, na horyzoncie, ujrzysz zarys wieży jasnogórskiego sanktuarium. Wtedy to, co boli, nie ma znaczenia. I kiedy stajesz już przed obrazem Madonny w kaplicy jasnogórskiej - zaczynasz rozumieć. Warto."


Zobacz jak było w 2013r.