Rowerowo dla Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

19 października 2014  r. w 30 rocznicę  śmierci  po raz pierwszy ruszył  Rajd - Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Zaczęliśmy  od udziału w Mszy Świętej w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 7.30. Start rajdu nastąpił o godz. 8,30.
50 rowerzystów na trasie Bydgoszcz - Górsk - Toruń - Włocławek  jechało w kamizelkach odblaskowych ze słowami  Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki  „ Zło dobrem zwyciężaj „.   Rajd zapalił specjalne  przygotowane znicze w miejscach związanych męczeńską  śmiercią Księdza Popiełuszki : Bydgoszcz, Górsk, Toruń i tama we Włocławku.  Rajd – pielgrzymka rowerowa zakończyła się wspólną  modlitwa różańcową w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku.
Rowerzyści późnym wieczorem autokarem wrócili z Włocławka do  Bydgoszczy. Zobacz relację na TVP Bydgoszcz - od  4 minuty.Ostatni znicz zapaliliśmy na tamie we Włocławku. Niestety nikogo nie wpuszczano w pobliżu  krzyża, gdyż znajduje się tam teren budowy związany z tamą we Włocławku.
Mimo naszych próśb oświadczono nam, że nawet Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski  nie mógł odwiedzić tego miejsca, gdyż jest to teren budowy. Trudno to wytłumaczyć,  ale niestety żyjemy w czasach absurdu, z jednej strony wszyscy modlimy się o szybką kanonizacje wielkiego Polaka Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki z drugiej strony ktoś postanowił by nie wolno odwiedzić tego świętego miejsca - pytam się dlaczego ? - wystarczyło miejsce z krzyżem wygrodzić od terenu budowy. Wystarczyło chcieć !!!Słowa i wartości głoszone przez  Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki  są bardzo ważne i ponad czasowe -  potrzebne w życiu każdemu z nas w życiu.

" Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą.
Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.
Zamilknąć, gdy inni mówią ,
Modlić się, gdy inni przeklinają.
Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić.
Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.
Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą."

fot. Adam Karwasz

  • Szczególne podziękowania dla Kazimierza Wołoszyn za duży wkład pracy w organizacji rajdu. 
  • Podziękowania dla ks.Prałatowi Józefowi Konstantemu Kubalewskiemu - Proboszczowi Parafii Polskich Braci Męczenników
    za życzliwe i gorące przyjęcie rowerzystów na mszy świętej.
  • Serdeczne podziękowania dla Brata Hieronima za słowa wypowiedziane i wspólną modlitwę przy pomniku w Górsku. 
  • Pragniemy podziękować Policji za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu - dziękujemy Policji z Bydgoszczy, Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego i Włocławka.
  • Dziękujemy firmom które wspomagały nas w transporcie i przygotowały posiłek  : Hotel Brzoza, Marzbud,  Kobud i L&P.
  • Gorące podziękowania dla naszych przyjaciół z Rowerowej Brzozy - nie jechali rowerach ale byli bardzo pomocni - Marcin, Maciej, Piotr, Adam i Roman.
  • Serdecznie podziękowania dla Pani Poseł Iwony Kozłowskiej za wsparcie przy organizacji rajdu.

Organizator Stowarzyszanie Rowerowa Brzoza pragnie serdecznie podziękować Wam -  uczestnikom I Rajdu Rowerowego Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.
Do zobaczenia.