Świętujmy Dzień Niepodległości - godne obchody.

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w dniu Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada.
W tegorocznej VIII  edycji  rajdu udział weźmie ok.280 rowerzystów.

Trasa rajdu przebiega szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w pięciu gminach powiatu bydgoskiego i tak: Gmina Nowa Wieś Wielka, Gmina Białe Błota, Gmina Osielsko, Gmina Dobrcz, Gmina Sicienko oraz Miasto i Gminę i Koronowo. Uczestnicy rajdu w Miejscach Pamięci Narodowej znajdujących się na trasie rajdu w miejscowościach Bydgoszcz, Białe Błota,  Brzoza, Osielsko, Żołędowo, Borówno, Pyszczyn, Dębowa Góra, Koronowo, Tryszczyn i Osówiec oddamy hołd poległym za naszą Ojczyznę i zapalimy  specjalnie przygotowane na to Święto znicze. W tym roku Bydgoski Rajd Niepodległości ma swoją VIII edycję.

Tegoroczne hasło rajdu brzmi „ŚWIĘTUJMY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”
 

  • Przyłączamy się  do akcji  „Mamy Niepodległą! 2014”. Wyślij kartkę z okazji Święta Niepodległości - każdy uczestnik rajdu w pakiecie startowym otrzymał  kartkę pocztową. Wystarczy ją wypisać,  a Rowerowa Brzoza w dniu rajdu wyśle Twoją kartę pocztową.

  • Jednocześnie po raz pierwszy w ramach rajdu rowerowego odbędzie się również  Marsz Niepodległości w którym udział weźmie młodzież  z Gimnazjum nr 38 przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 19 im. "Synów Pułku" w Bydgoszczy. Marsz odbędzie się w Brzozie na dystansie 5km z metą przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.