Zostań Św. Mikołajem, robimy paczkę - SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Ponownie już po raz szósty Rowerowa Brzoza , Brzoza Biega i wszyscy pozytywnie zakręceni  włączamy się w  akcję szlachetnej paczki.Wspólnie robimy paczki. Dla nas do niewielki   wydatek, a dla rodzin potrzebujących konkretna pomoc.

Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy dla dwóch rodzin."Szlachetna Paczka" to akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna już od 2001 roku. Opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy - darczyńcy odpowiadają na konkretne potrzeby rodzin żyjących w biedzie. W ten sposób pomoc jest skuteczna, a często nawet staje się spełnieniem marzeń.

Zbieramy konkretne artykuły i dwóch rodzin."Szlachetna Paczka" to akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna już od 2001 roku. Opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy - darczyńcy odpowiadają na konkretne potrzeby rodzin żyjących w biedzie. W ten sposób pomoc jest skuteczna, a często nawet staje się spełnieniem marzeń.
Ponownie po raz szósty włączamy się w tą akcję i robimy paczkę.
Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy dla dwóch rodzin. 

Zobacz paczkę z ubiegłych lat.


W tym roku wybraliśmy 2 rodziny :

  1. Pani Sylwia (33) samotnie wychowuje: Dominika (16 l.), Szymona (14 l.), Roksanę (12 l.), Sarę (11 l.), Jagodę (8 l.), Kubę (6 l.), Pawła (4 l.) i Julię (2 l.) - kod KUJ-639-413996. Pani Sylwia po śmierci męża została zupełnie sama, z ósemką dzieci. Cały ciężar związany z ich wychowaniem i utrzymaniem spoczywa teraz na jej barkach. W szczególny sposób musi się opiekować małą Julią, z tego powodu nie może iść do pracy, chociaż bardzo by chciała to uczynić. Reszta dzieci jeszcze się uczy i nie może podjąć pracy zarobkowej. Rodzina utrzymuje się tylko dzięki pomocy społecznej i świadczeniom socjalnym (2550 zł), a po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania pozostaje 238 złotych na jedną osobę. To często nie wystarcza na podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie i odzież. Z roku na rok, rosną również koszty związane z materiałami szkolnymi. Pani Sylwia robi wszystko aby zapewnić swojej rodzinie odpowiednie warunki do życia. Widać, że bardzo kocha swoje dzieci. Mówi, że czasami jest bardzo zmęczona i chociaż bywa tak, że nie ma już siły, to z drugiej strony jest dumna, że ma je jeszcze wszystkie przy sobie, mimo tak wielu trudności związanych z ich wychowaniem i utrzymaniem. Z miłości do nich odnajduję w sobie siłę, aby dalej z nimi trwać i zrobić wszystko, co jest niezbędne dla ich szczęścia.Pani Sylwia podkreśla, że najważniejsze dla rodziny są żywność i odzież, które są niezbędne, aby godnie żyć. Nieśmiało wspomina o remoncie, ponieważ wilgoć wdzierająca się do domu, znacznie utrudnia im życie. Potrzebne są materiały izolacyjne, takie jak styropian i papa, aby ocieplić mieszkanie i załatać przeciekający dach. Zobacz artykuły potrzebne dla tej rodziny.

  2. Pani Marzena (34) jest dzielną kobietą wychowującą czwórkę bardzo sympatycznych dzieci: Sebastiana (17), Darię (15), Roksanę (6) oraz Rafałka (3). - kod rodziny KUJ-639-003531.Pani Marzena siedem lat temu zostawiła partnera alkoholika i teraz samotnie wychowuję czwórkę dzieci. Próbowała na nowo ułożyć sobie życie, ale po raz kolejny trafiła na nieodpowiedniego mężczyznę. Z uwagi na konieczność prowadzenia domu i zajmowania się najmłodszym synem Rafałkiem, Pani Marzena nie może jeszcze podjąć pracy. Dlatego rodzina utrzymuje się obecnie jedynie z zasiłków, których po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania, zostaje 219 złotych na osobę miesięcznie.Pani Marzena troszczy się o swoje pociechy, nie opuszcza żadnych wywiadówek w szkole swoich najstarszych dzieci. Ponadto dba o ich naukę, wspólnie z dziećmi odrabia prace domowe. Najstarszy syn pragnie, kiedy tylko ukończy 18 lat, podjąć pracę, aby pomóc mamie w utrzymaniu rodziny. Pani Marzena podkreśla, że najpotrzebniejszy jest dla nich bojler, gdyż w mieszkaniu brak ciepłej wody. Codzienne grzanie wody pociąga za sobą bardzo wysokie opłaty za prąd. Bardzo przydałyby się im buty na nadchodzącą zimę, a także żywność, która przy czwórce dzieci bardzo szybko się zużywa.Zobacz artykuły potrzebne dla tej rodziny.


Artykuły i rzeczy przynosimy pod adres Stowarzyszenia - Bydgoszcz  ul.Chopina 27 w godz. 8-16  od dnia 24 listopada do 13 grudnia - tu robimy paczkę.
14 grudnia nasze paczki zostaną  przekazane  do magazynu w Zespole Szkół Samochodowych ul. Aleja Powstańców Wielkopolskich 63  skąd wolontariusze bezpośrednio przekażą je wybranym  rodzinom.

Chcesz się zapytać zadzwoń tel.608 41 93 92, e mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież