MĄDRA i KONKRETNA POMOC DLA RODZIN.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, warto dodać do tego własną szczyptę radości, którą doświadczą rodziny.
Rowerowa Brzoza, Brzoza Biega, przyjaciele i ludzie pozytywnie zakręceni wspólnie robimy  szlachetną paczkę - to mądra i konkretna pomoc. Dajmy komuś radosne Święta.
Każdy z nas   może zostać Świętym Mikołajem. Podczas przedświątecznych zakupów kupmy co najmniej  o jeden produkt więcej i włóżmy go do naszej wspólnej paczki.

Poniżej znajdziemy listę konkretnych potrzeb.  
Dla nas to tylko mały wydatek dla potrzebujących ta paczka to duża pomoc.Artykuły i rzeczy przynosimy pod adres Stowarzyszenia - Bydgoszcz  ul.Chopina 27 w godz. 8-16  od dnia 23 listopada do 11 grudnia - tu robimy paczkę. 12 grudnia nasze paczki zostaną  przekazane  do magazynu w Bydgoszczy ul. Swarzewska 2  skąd wolontariusze bezpośrednio przekażą je wybranym  rodzinom.

Chcesz się zapytać zadzwoń tel.608 41 93 92, email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zobacz paczkę z ubiegłego roku.

W tym roku robimy paczkę dla 3 rodziny, poniżej opis :


Kod rodziny: KUJ-1506-010340.

Pani Katarzyna (33 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Gracjana (8 l.), Lenę (4 l.) i Kacperka (2 l.).
Od dzieciństwa oparciem dla pani Kasi była jej babcia. To ona otoczyła ją troskliwą opieką i nauczyła stawiać dobro bliskich ponad swoje. Niestety, jej odejście, nieszczęśliwy związek zakończony rozwodem i pojawiające się na świecie dzieci nie ułatwiły jej dobrego startu w dorosłość. Aktualnie mama z trójką dzieci gnieździ się w maleńkim, jednopokojowym mieszkanku, gdzie nie ma miejsca ani na zabawki, ani, a może zwłaszcza na łóżko dla pani Kasi. Obecnie rodzina utrzymuje się z alimentów i zasiłków, a po odliczeniu kosztów mieszkania pozostaje 361 zł. na osobę. Rodzina żyje bardzo skromnie, a niewielkie dochody pozwalają zaspokoić tylko najważniejsze potrzeby, a i te nie w całości.
Mimo trudnej sytuacji i braku wsparcia w opiece nad dziećmi, pani Kasia się nie poddaje. Stara się zapewnić dzieciom jak najlepsze dzieciństwo, wciąż powtarzając, że jej wiele do szczęścia nie potrzeba - wystarczy uśmiech małych łobuziaków. Praktycznie całe dorosłe życie poświęciła dzieciom, przez co nie mogła podjąć pracy, bo nie miała ich z kim zostawić. Teraz jednak chce właśnie dla nich wziąć się za siebie i podjąć naukę, aby poszerzyć swoje kwalifikacje i zwiększyć szanse na znalezienie pracy.
Jedną z najpilniejszych potrzeb rodziny jest lodówka - ta, którą posiadają, jest mocno wysłużona. Potrzeba też wymienić mono zużyte pościele i ręczniki, a wyposażenie rodziny w środki czystości mocno odciążyłoby skromny budżet domowy.

RODZINA POTRZEBUJE. 

Środki spożywcze:
herbata, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, makaron, olej, mąka, dżem, kawa, warzywa w puszkach,
inne produkty żywnościowe: płatki do mleka.

Środki czystości :
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów,
artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, pampersy rozmiar 5.

Odzież :
Kacper : spodnie rozmiar wzrost : 104cm,  sylwetka: normalna,
Kacper : bluza rozmiar: wzrost 104cm sylwetka: normalna,
Lena : spodnie rozmiar wzrost 110cm+  koszulki rozmiar wzrost : 110, sylwetka: normalna.
Lena : bluza , rodzaj odzieży: sukienka rozmiar wzrost: 110 sylwetka: normalna

Pomoce szkolne :
zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Inne:

Pani Kasia mówi, że starała się Gracjana wyposażyć we wszystko potrzebne do szkoły, ale dzieci jak chciały przy nas porysować, to miały tylko kilka połamanych, już bardzo wysłużonych kredek, a widać, że bardzo lubią wszelkie zajęcia plastyczne. Przydałyby się jakieś kolorowanki dla maluchów.
Ręczniki, pościel, prześcieradła.

Wyposażenie mieszkania ( 1 pokój o wymiarach 3,6m x 4,1m )  :
Lodówka - może być używana, byle sprawna,
Dużym ułatwieniem na tak małej powierzchni byłoby łóżko piętrowe dla  3 dzieci  (takie, w którym u góry jest miejsce dla jednej osoby, a na dole dla dwóch) - wymiary jakie może mieć to długość: 2,00/2,10 m a szerokość: 1,20 m,
"Gumolit" - wykładzina PCV łatwa w utrzymaniu czystość - na środku pokoju jest tylko dywan, a na pozostałej części goły beton - wymiary pokoju łącznie z przedpokojem to 3,60m x 4,10 m.

Inne :
Potrzeby dzieci z pewnością ucieszyłyby się z jakiś gier, puzzli, czegoś, czym mogłyby się zająć w trójkę, odciążając na chwilę mamę.

Specjalne upominki :
Lena - wózek z lalką Kacper - tor / garaż z samochodzikami,
Gracjan - dres sportowy na 134 cm
Katarzyna - nie potrafiła wymienić niczego dla siebie... po dłuższym czasie stwierdziła, że bardzo by chciała mieć nową czarną torebkę, taką, która by pomieściła A4.Kod rodziny: KUJ-1506-058206.

Pani Julietta (27 l.) i Pan Henryk (28 l.) wychowują wspólnie czwórkę dzieci: Mariettę (5 l.), Żaklinę (9 l.), Jesicę (9 l.) oraz Kate (2 l.). Od dwóch lat są także rodziną zastępczą dla siostry Julietty – Anastazji (16 l.)
Przed dwoma laty rodzina radziła sobie całkiem dobrze. Nie było rewelacyjnie, ale stabilnie. Dwa lata temu Pani Julietta urodziła córeczkę i musiała zrezygnować z pracy, by móc zająć się dziećmi. Zmniejszyło to znacznie dochody rodziny. Znaczny wpływ na aktualną sytuację miała tragiczna śmierć matki Pani Julietty. Cała rodzina bardzo to przeżyła. Pani Julietta, nie chcąc by jej młodsza siostra trafiła do placówki, została jej rodziną zastępczą. Warunki mieszkaniowe rodziny są bardzo ciężkie. Siedem osób, w tym: czwórka dzieci, nastolatka i dwoje dorosłych, mieszkają w dwóch pokojach. Dwa lata temu rodzinie wichura zerwała dach, w pomoc przy naprawie zaangażowała się rodzina, przyjaciele i straż pożarna . Jest im bardzo ciężko, by po tych wszystkich przeżyciach stanąć w końcu na nogi, ale rodzina nie poddaje się. Marzeniem rodziców jest wyremontowanie strychu, by dzieci miały tam pokoje, w których będą mogły spokojnie się uczyć i normalnie żyć. Pan Henryk pracuje na gospodarstwie i niewiele zarabia. Rodzina utrzymuje się z przyznanych zasiłków oraz pracy Pana Henryka. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi 273 zł.
Małżeństwo jest bardzo dumne ze swoich dzieci. To one nadają sens ich życiu i są motywacją do działania i radzenia sobie z wszelkimi problemami. Pani Julietta dopiero w styczniu będzie mogła podjąć pracę, kiedy najmłodszą córkę będzie mogła posłać do przedszkola. Marzy o tym, żeby ustabilizować dzięki temu sytuację finansową i dać dzieciom dobry start w życiu. Mimo ciężkiego położenia, w którym znajduje się rodzina, Pani Julietta pomaga aktywnie innym - angażuje się w działalność społeczną, w zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących.
Jako najważniejszą potrzebę rodzice wymieniają materiały budowlane potrzebne do remontu strychu, by zrobić tam pokoje dla dzieci. Inną ważną potrzebą dla rodziny jest odzież i obuwie zimowe.

RODZINA POTRZEBUJE. 

Środki spożywcze:
herbata, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, makaron, olej, mąka, dżem, kawa, warzywa w puszkach,
inne produkty żywnościowe: płatki do mleka.

Środki czystości :
Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów,
artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane.

Odzież :
kurtki zimowe
Kate - rodzaj odzieży: kurtka zimowa, rozmiar: 104 - sylwetka: szczupła,
Marietta - rodzaj odzieży: kurtka zimowa, rozmiar: 128 - sylwetka: szczupła,
Jesica - rodzaj odzieży: kurtka zimowa, rozmiar: 140 - sylwetka: szczupła,
Żaklina - rodzaj odzieży: kurtka zimowa, rozmiar: 136 - sylwetka: szczupła,
Anastazja - rodzaj odzieży: kurtka zimowa, rozmiar 168 - sylwetka: szczupła.

spodnie
Kate  - spodnie rozmiar wzrost: 104 sylwetka: szczupła,
Marietta - spodnie rozmiar wzrost : 128 sylwetka: szczupła,
Jesica - spodnie rozmiar wzrost : 140 sylwetka: szczupła,
Żaklina - spodnie rozmiar wzrost : 136 sylwetka: szczupła,
Anastazja - spodnie rozmiar wzrost : 168 sylwetka: szczupła.

obuwie
Kate - obuwie  zimowe, rozmiar: 25,
Marietta - obuwie  zimowe, rozmiar: 31,
Jesica - obuwie  zimowe, rozmiar: 36,
Żaklina - obuwie  zimowe, rozmiar: 35,
Anastazja obuwie  zimowe, rozmiar: 39.

Pomoce szkolne :
zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

Inne:

Dzieciom bardzo przydałby się komputer, może być używany, by szukać informacji do szkoły oraz rodzicom, by sprawdzać informacje szkolne.

Wyposażenie mieszkania:
Ręczniki, pościel.

Inne potrzeby materiały budowlane :
Materiały budowlane by móc wyremontować strych i urządzić tam pokoje dla dzieci, głównie pustaki (200 sztuk) oraz 10 worków kleju.

Specjalne upominki:
Kate marzy o Pet Shopach.
Jesica i Żaklina bardzo ucieszą się z lalek Barbie,a Marietka z lalki bobasa.
Anastazji ogromną przyjemność sprawią kosmetyki dla nastolatki.
Poza tym dzieci bardzo ucieszą się ze słodyczy.
Rodzice powiedzieli, że dla nich najważniejsze są dzieci, i że oni niczego nie chcą.Kod rodziny: KUJ-1506-512560.

Pani Agnieszka (36 l.) samotnie wychowuje dwójkę wspaniałych dzieci 8-letnią Kasię oraz 4-letniego Szymona.
Rodzina nie miała problemów finansowych i radziła sobie samodzielnie, aż do chwili gdy kilka lat temu odszedł mąż pani Agnieszki. Od tego momentu pani Agnieszka musiała samodzielnie wychowywać Kasię i Szymona. Rodzina bardzo ciężko przeżyła to wydarzenie. Problemy rodziny spotęgowała konieczność wyprowadzenia się z poprzedniego mieszkania. Z pomocą przyszły instytucje miasta, które udostępniły rodzinie mieszkanie socjalne. Pani Agnieszka musiała jednak zaciągnąć kredyt konieczny do wyposażenia nowego lokum. Ze względu na brak funduszy na spłatę kredytu, jego wartość po dodaniu odsetek bardzo wzrosła. Po odliczeniu kosztów mieszkania, rodzinie pozostaje miesięcznie 412 złotych na osobę, jednakże często część pensji pani Agnieszki zabiera komornik.
Pani Agnieszka mimo wielu przeciwności i trudnej sytuacji nigdy się nie poddała. Samotne wychowuje dwójkę dzieci i pracuje na pełny etat. Walczy o zmianę obecnego stanu. Dzięki jej uporowi rodzina ma mieszkanie. Kobieta stara się nieustannie zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebują do normalnego funkcjonowania.
Rodzina bardzo potrzebuje lodówkę, ponieważ obecna jest już bardzo stara i nie chłodzi. Wśród najważniejszych potrzeb jest żywność, która bardzo obciąża budżet rodziny. Zdarza się, że Kasia z Szymonem biorą do szkoły tylko chleb z masłem. Pani Agnieszki marzy, by dzieci otrzymały zimowe kurtki.

RODZINA POTRZEBUJE. 

Środki spożywcze:

herbata, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, mąka, dżem,  inne produkty żywnościowe: płatki do mleka.

Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon i inne środki.

Odzież:

KASIA - kurtka zimowa - rozmiar: 130 sylwetka szczupła
spodnie rozmiar: 130 sylwetka: szczupła
buty rozmiar: 31
SZYMON -  kurtka zimowa - rozmiar: 110 sylwetka szczupła
spodnie rozmiar : 110 - sylwetka szczupła
buty rozmiar: 28
AGNIESZKA - kurtka zimowa - rozmiar: 165 sylwetka szczupła.

Pomoce szkolne:
zeszyty, farbki, papier kolorowy, klej, kredki, piórnik, ołówki itp.

Wyposażenie mieszkania:
Lodówka , kołdra, pościel.
Pilne potrzeby : lodówka, ponieważ stara jest zepsuta i cieknie z niej.

Specjalne upominki :
Kasia najbardziej ucieszyłaby się z lalki "My little pony".
Szymonowi sprawiłaby radość ciuchcia dla dzieci lub sanki.
Pani Agnieszka mówiła, że nic nie potrzebuje, pragnie tylko żeby dzieci były szczęśliwe z
upominków. Myślę, że ucieszyłaby się z książki - jakiś aktualny bestseller.