Stowarzyszanie Rowerowa Brzoza serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom, kibicom, wolontariuszom. sponsorom, firmom za X jubileuszowy METROPOLIA BYDGOSZCZ MARATON MTB.

Łącznie uczestników na 3 dystansach  było  688. W zawodach na dystansie 30km i 50km wzięła odział 597 zawodników
Pierwszy raz jechał dystans rodzinny na dystansie 10km w którym jechały dzieci w wieku 8 do 12 lat z rodzicami - wystartowało 91 rowerzystów.
Najszybszym dystansie  50km okazał  Michał Przybytek – ASE TREK GDYNIA, czas 01:46:41, wśród Pań na dystansie 50 km wygrała Małgorzata Nowacka reprezentująca klub organizatora Rowerowa Brzoza, co bardzo nas cieszy. W klasyfikacji drużynowej dystans 50km najszybciej pokonała drużyna SISU-OWB TEAM.  Na dystans krótszym  30km o zwycięstwie zadecydowały sekundy, pierwszy na mecie był Radosław Ruczyński – HYDROPRESS MTB TEAM ELBLĄG, czas 01:16:24, na mecie wśród Pan pierwsza dojechał Małgorzata Mikulska – NBIKEACADEMY, czas 01:30:58. Klasyfikację drużnową na 30km wygrała drużyna HYDROPRESS MTB TEAM ELBLĄG. GRATULUJMEY wszystkim i zwycięzcą  i wszystkim  którzy zaliczyli ten niełatwy maraton.
Tradycją bydgoskiego maratonu MTB jest, że każdy uczestnik, który ukończy maraton otrzymuje pamiątkowy medal - specjalnie zrobiony na te zawody. Start ww. zawodów był doskonałym elementem otwarcia sezonu rowerowego w Bydgoszczy. Organizacją zawodów zajął się zespół organizacyjny 25 osobowy - składający się z członków stowarzyszenia pod kierownictwem prezesa stowarzyszenia Rowerowa Brzoza Zbigniewa Wiśniewskiego. Zawody poprowadził komentator, którego zadaniem była e prezentacja zawodników, sponsorów jak również przybliżanie widzom i zawodnikom naszego Miasta . W skład grona sędziowskiego wchodziła trzech sędziów którzy będą czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Pomiar czasu zawodników odbył się elektroniczne przy pomocy systemu chipowego on-line. Na trasie zawodów były dwa bufety jak również służby techniczne i medyczne czuwające na bezpieczeństwem zawodników. Zawody były ubezpieczone (ubezpieczenie OC organizatora i NW uczestników). Zapewniona została również obsługa medyczna imprezy w postaci karetki pogotowia z lekarzem jak również na trasie były rozstawione patrole ratowników medycznych. Przy realizacji projektu organizator współpracował z Urzędem Miasta Bydgoszczy, Policją, Strażą Miejską , Nadleśnictwem Bydgoszcz i Nadleśnictwem Solec Kujawski.