Rowerowa, Biegowa Droga Krzyżowa  to forma duchowości dla osób aktywnych, przekraczających siebie, poszukujących wyzwań i szukających Boga również poza murami Kościoła. Sportowe zmaganie z bólem i trudem nocnej drogi ma nie tylko wymiar fizyczny. To przede wszystkim próba zmierzenia się z prawdą o krzyżu i sobie samym. Mamy nadzieję, że upamiętnienie męki i śmierci Pana Jezusa przez wysiłek pomoże głębiej przeżyć Wielki Post i przygotować się do wydarzeń Wielkiej Nocy.

Trasa : start i meta przy   Katedrze Bydgoskiej,  trasa przebiega ulicami Bydgoszczy, dalej Myślęcinek,  Las Gdański i Dolina Śmierci oraz  Bydgoska Golgota.
Dokładna przebieg trasy z zaznaczonymi  stacjami będzie opublikowany do 17 marca.

Drogę Krzyżową na dystansie półmaratonu poprowadzi ks.Łukasz Krzewiński, a na dystansie maratonu Łukasz Boruch.

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbędzie się pod hasłem  "Posłani w pokoju Chrystusa”

Data :  25 marca 2022, piątek
Miejsce startu  :  Kościół pw. św. Marcina i Mikołaja - Katedra Bydgoska
Godzina  start dla wszystkich grup : 20,00
Zobacz miejsce startu na mapie

Świadczenia:
- 2 bufet na trasie półmaratonu, 4 bufety na trasie maratonu
- zabezpieczenie medyczne
Obowiązkowe oświetlenie : czołówka lub oświetlenie roweru

Lista uczestników

Lp Imię Nazwisko Miejscowość Bieg/Rower Dystans Klub
1 Ks.Łukasz Boruch Bydgoszcz bieg maraton Zespół Szkół Katolickich
2 Marian Górski Solec Kuj. bieg maraton Brzoza Biega
3 Zbigniew Wiśniewski Olimpin bieg maraton Brzoza Biega
4 Elżbieta Wiśniewska Olimpin rower maraton Rowerowa Brzoza
4 Dariusz Witkowski Bydgoszcz rower maraton KTR MASA TURYSTYCZNA
5 Irena Miniszewska Bydgoszcz rower maraton
6 Adam Konkel Bydgoszcz rower maraton
7 Ks. Bogusław Konieczka Bydgoszcz rower półmaraton Parafia św. Józefa
8 Ks.Łukasz Krzewiński Bydgoszcz bieg półmaraton Parafia św. Józefa
9 Sylwia Kondej Orłowo rower maraton Orłowo
10 Sławomir Kondej Orłowo rower maraton Orłowo
11 Sandra Witońska Bydgoszcz rower półmaraton
12 Wojciech Witoński Bydgoszcz rower półmaraton
13 Andrzej Kieca Bydgoszcz rower maraton Rowerowa Brzoza
14 Jarosław Willma Bydgoszcz bieg maraton Brzoza Biega
15 Artur Jurczyk Bydgoszcz rower półmaraton
16 Dariusz Wesołek Bydgoszcz rower maraton Team POLAND
17 Cezary Szczepaniak Bydgoszcz rower półmaraton
18 Anna Łabuńska Kotomierz rower maraton
19 Grzegorz Jakubczyk Bydgoszcz rower maraton
20 Andrzej Rambowicz Bydgoszcz rower maraton Rowerowa Brzoza
21 Tomasz Jasiński Bydgoszcz bieg półmaraton
22 Monika Mika-Woźnicka Bydgoszcz rower półmaraton
23 Katarzyna Binienda Kruszyn rower półmaraton
24 Sławomir Cejko Bydgoszcz rower maraton SłaVetka
25 Violetta Cejko Bydgoszcz rower maraton SłaVetka
26 Mateusz Binienda Kruszyn rower półmaraton
27 Emila Bystrzyńska Bydgoszcz rower półmaraton KTK ŻNINIOK
28 Zbigniew Lutmann Bydgoszcz rower maraton BKTR GRYF
29 Anna Skrzątek Przyłęki rower maraton
30 Kamila Koczorowska Bydgoszcz bieg maraton KamKoc
31 Weronika Grochal Bydgoszcz rower maraton
32 Marek Repka Bydgoszcz bieg maraton Lupus Team
33 Kazimierz Wołoszyn Bydgoszcz rower maraton Rowerowa Brzoza
34 Mariusz Bożek Brzoza rower maraton Rowerowa Brzoza
35 Jan Bystrzyński Bydgoszcz rower półmaraton KTK ŻNINIOK
36 Tomasz Hammerling Białe Błota rower maraton BKTR Gryf
37 Sebastian Barszczewski Bydgoszcz bieg maraton
38 Dorota Nizioł Bydgoszcz rower maraton Rowerowa Brzoza
39 Marek Zimny Bydgoszcz rower maraton BKTR Gryf Bydgoszcz
40 Dariusz Waszkiewicz Inowrocław bieg maraton SPORT 4LIFE
41 Tomasz Znajdek Inowrocław bieg maraton SPORT 4LIFE
42 Ewa Zimna Bydgoszcz rower maraton BKTR Gryf Bydgoszcz
43 Michał Rohde Bydgoszcz rower półmaraton Rowerowa Brzoza
44 Anna Repka Bydgoszcz bieg półmaraton Lupus Team
45 Dawid Olewiński Bydgoszcz rower półmaraton
46 Jakub Lica Bydgoszcz rower maraton
47 Agnieszka Lica Bydgoszcz rower maraton
48 Tomasz Białkowski Paterek bieg półmaraton Domowy Kościół
49 Sebastian Balcerzak Olimpin rower maraton
50 Mariusz Balcerzak Olimpin rower maraton
51 Paweł Szwarc Mochle bieg półmaraton Akademia Mistrzów Sportu
52 Radosław Gmerek Bydgoszcz rower maraton
53 Grzegorz Lewandowski Bydgoszcz rower maraton Firma Szkoleniowa
54 Eugeniusz Mechliński Bydgoszcz rower maraton Rowerowa Brzoza
55 Grzegorz Czarnecki Bydgoszcz rower maraton Brzoza Biega
56 Jaroław Komajda Solec Kuj. rower maraton
57 Jacek Jędrzejczyk Bydgoszcz bieg półmaraton
58 Iwona Jędrzejczak Bydgoszcz bieg półmaraton
59 Oskar Jurczyk Bydgoszcz rower półmaraton
60 Jan Jurczyk Bydgoszcz rower półmaraton
61 Karolina Prus Bydgoszcz bieg półmaraton
62 Robert Buzalski Bydgoszcz bieg maraton Orange Polska
63 Jakub Dombrowski Bydgoszcz rower maraton
64 Jakub Cieśliński Bydgoszcz bieg maraton
65 Anna Gacka Bydgoszcz bieg półmaraton Lupus Team
66 Grażyna Kolanowska Bydgoszcz bieg maraton
67 Rafał Gacka Strzelewo rower półmaraton LUPUS TEAM
68 Danuta Bukolt Bydgoszcz rower maraton
69 Dariusz Kurek Bydgoszcz rower maraton SISU-OWB rowerrtoour.com
70 Krzysztof Motoczyński Bydgoszcz rower maraton TKKF Kolejarz Bydgoszcz
71 Tomasz Girgel Bydgoszcz rower maraton
72 Krystian Marciniak Bydgoszcz rower maraton
73 Grzegorz Poliński Bydgoszcz rower półmaraton
74 Renata Polińska Bydgoszcz rower półmaraton
75 Paweł Niedbalski Bydgoszcz bieg maraton
76 Piotr Wachowski Bydgoszcz bieg maraton
77 Aleksander Czajka Bydgoszcz rower maraton
78 Karolina Wiadrekiewicz Kruszyn rower półmaraton CLIMAG
79 Magdalena Wiadrekiewicz Kruszyn rower półmaraton CLIMAG
80 Mariusz Wiadrekiewicz Kruszyn rower półmaraton CLIMAG
81 Jan Nowak Bydgoszcz rower maraton KTR Masa Turystyczna
82 Piotr Pituła Solec Kuj. rower maraton
83 Jacek Batkowski Solec Kuj. rower maraton