1 maja 2021, start Olimpin ul.Przyrzecze - plac sołecki
Tu możesz pobrać ślad trasy

1 maja zapraszamy na wycieczkę rowerową - Rowerem po Pałukach z ogniskiem w Chomiąży Szlacheckiej.
Start w Olimpinie z placu sołeckiego
start :
1 i 2 grupa - godz.12,00
3 grupa - godz.13,00
Miejsce startu - mapa

Dystans łącznie z drogą z powrotną to ok.105km, tempo od turystycznego do mocnego w zależności jaka grupa, jedziemy w małych grupach, zalecany rower górski lub trekking.
Jedziemy w 3 grupach, każda grupa ma przewodnika. Przewodnik  zna trasę. Ilość ograniczona max .15 rowerzystów w grupie.
Wybieramy grupę :
1 – tempo szybkie ok.30km/h
2 – tempo średnie ok.25km/h
3 – tempo bardzo spokojne ok.20km/h
Uczestnik otrzymuje imienny nr startowy ,
Na trasie 2 bufety ( napoje, batonik, owoc ) plus ognisko i grill w Chomiąży Szlacheckiej nad jeziorem.


XIV Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości niestety nie odbędzie się 2 maja 2021.
Prosimy o zrozumienie, ale przy obecnym stanie pandemii i obowiązujących obostrzeniach zakresie COVID - 19 organizacja rajdu w
dniu 2 maja 2021 nie jest możliwa. Obowiązujące przepisy nie pozawalają nam byśmy jechali nawet w niewielkich grupach.
W tej sytuacji musimy jeszcze trochę poczekać, do chwili gdy sytuacja epidemiologiczna i prawna na tyle się zmieni i pozwoli na organizację tego wydarzenia. Wszystkie opłaty startowe zachowują swoją ważność.

Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega  dwunasty rok włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. 
W tym roku 2020, wspólnie robimy paczki dla 2 rodzin .
Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy. Potrzebna jest żywość, środki czystości, kołdry, pościel, odzież zimowa oraz opał na zimę, mikrofalówka , odkurzacz .
Artykuły przynosimy od 1 grudnia do 11 grudnia pod adres Bydgoszcz ul.Bielicka 76c ( siedziba Biura Podatkowego "Wiśniewski ") w godz.8-16. Można art. dostarczyć również w tą sobotę 12 W razie pytań tel.608 41 93 92.
Poniżej opisy rodzin i ich potrzeby :
PODZIEL SIĘ DOBREM 🙂
CROSS JARKA 07.11.2020.  Nasz bieg i nordic-walking nie będzie miał formy wydarzenia sportowego - zawodów ale indywidualnego rekreacyjnego biegu i nordic-walking ( odwołujemy zawody ) .
Jutrzejszy bieg i nordic-walking będzie w formie rekreacyjnej tj. uczestnicy startują indywidualnie od godz.12.
Trasa jest oznakowana.
Biuro zawodów - pakiety będą w kopertach w skrzynkach, każdy sam sobie go pobiera, medale będą wyłożone na mecie na stołach.

PAKIETY STARTOWE - odbiór

Pakiet  startowy składa się:
- nr startowy i koszulka w której jedziemy w trakcie pielgrzymki.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Pierwszy edycja odbyła się  w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów. W tym roku 2020 odbędzie się XIV  edycja .

Dystans rajdu - jak zawsze 111km. Tradycyjnie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego zatrzymamy się i złożymy znicze pamięci, oddamy hołd poległym za naszą Ojczyznę. Na trasie rajdu jak co roku znajdzie się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i każdy uczestnik indywidualnie złoży znicz. W tegorocznej edycji uczestnicy rajdu wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się Bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Limit uczestników  500.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, podczas rajdu  oraz pracy biura rajdu będą obowiązywały aktualne obostrzenia, które zostaną opublikowane na stronie organizatora, najpóźniej 10 przed rajdem.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

36 lat temu zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. Błogosławiony Ks. Jerzy  Popiełuszko odprawił ostatnią Mszę  w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników 19 października 1984 r. Ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Górsku k. Torunia, gdy wracał z Bydgoszczy do Warszawy. Dalej ostatnia droga kapłana wiodła przez Toruń, gdzie podjął próbę ucieczki z rąk oprawców. Następnie porywacze zawieźli go do Włocławka, gdzie zmaltretowanego zrzucili z tamy do Wisły. Kapelan "Solidarności" został ogłoszony błogosławionym 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy Św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020.  115 rowerzystów wyruszyło w II Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium do Byszewa. Rowerzyści wyruszyli z Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka i Koronowa.
Pierwsi rowerzyści   wyruszyli z Brzozy o godz.9,00 i  dołączyli do grupy z Bydgoszczy,  która wystartowała o godz.10,15 spod Bazyliki. Kolejna grupa rowerowa ruszyła z Sicienka oraz z  Koronowa.  Ok. godz. 12,30 wszyscy, łącznie 120 rowerzystów spotkało się w Byszewie. O godz.13,00 rozpoczęła  się Msza Św., a po Mszy  o godz.13,45  odbył się koncert muzyczny ku czci  św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża . Zagrała kapela góralska „HORA”.