105 rowerzystów na trasie Bydgoszcz - Górsk - Toruń - Włocławek  jechało w kamizelkach odblaskowych ze słowami  Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki  „Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości”. Uczestnicy rowerowego pielgrzymowania zapalił specjalne  przygotowane znicze i złożyli kwiaty w miejscach związanych męczeńską  śmiercią Księdza Popiełuszki : Bydgoszcz, Górsk, Toruń i tama we Włocławku.

Pielgrzymka rowerowa zakończyła się wspólną  modlitwą różańcową w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku oraz zwiedzaniem muzeum przy Sanktuarium.

Mimo, że przez cały czas padał deszcz, było mokro i zimno, dystans 110 km rowerowi pielgrzymi pokonali z gorącymi sercami. Wiara i modlitwa daje siłę. Wierzymy mocno w to, że ks.Jerzy Popiełuszko wkrótce zostanie Świętym. Słowa i głoszone wartości przez Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki są bardzo ważne i ponadczasowe - potrzebne w życiu każdemu z nas.

fot. Krzysztof Sieracki i Adam Karwasz

18 października 2015  r. przeddzień 31 rocznicy  śmierci  po raz drugi ruszył  Rajd - Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Zaczęliśmy  od udziału w Mszy Świętej w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy o godz. 7.30.  

W trakcie Mszy Św. zostały poświęcone różańce, które wykonała specjalnie na tą pielgrzymkę Pani  Aleksandra z Częstochowy. Każdy uczestnik otrzymał ten poświęcony różaniec z którym wyruszył  spod Kościoła, start nastąpił o godz. 8,45.

"Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą.
Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.
Zamilknąć, gdy inni mówią .
Modlić się, gdy inni przeklinają.

Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić.
Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.
Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą."

  • Szczególne podziękowania dla Kazimierza Wołoszyn za duży wkład pracy w organizacji pielgrzymki. 
  • Serdecznie dziękujemy Dorocie Nizioł za piękne wiązanki kwiatów, które zostały złożone w Bydgoszczy, Górsku, Toruniu i Sanktuarium we Włoclawku.
  • Dziękujemy ks.Prałatowi Józefowi Konstantemu Kubalewskiemu - Proboszcz  Parafii Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy,  za życzliwe i gorące przyjęcie rowerzystów na Mszy świętej.
  • Serdeczne podziękowania dla ks. Tomasza Koszałko za opieką  duchową, wspólną modlitwę i jazdę na rowerze.
  • Pragniemy podziękować Policji za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu - dziękujemy Policji z Bydgoszczy, Torunia, Aleksandrowa Kujawskiego i Włocławka.
  • Dziękujemy firmom które wspomagały nas w transporcie i przygotowały posiłek: PROdib Spółka z o.o.,  HOTEL BRZOZA,  Restauracja OSTROMECKO  Auto-Brzoza-Centrum Paweł Plata, KOBUD  - Krzysztof Kowalski i Firma Handlowa L&P.
  • Gorące podziękowania dla naszych przyjaciół z Rowerowej Brzozy - Marcin Skonieczny, Andrzej Wojakowski, Adam  Ruciński , Piotr Podlewski, Roman Brodecki. Adam Sekrecki i Adam Karwasz.
  • Serdecznie podziękowania dla Pani Poseł Iwony Kozłowskiej za  pomoc przy organizacji.

Organizator Stowarzyszanie Rowerowa Brzoza pragnie serdecznie podziękować Wam - uczestnikom II Rajdu - Pielgrzymki Rowerowej Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Do zobaczenia.