Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza i Brzoza Biega  dwunasty rok włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. 
W tym roku 2020, wspólnie robimy paczki dla 2 rodzin .
Zbieramy konkretne artykuły i rzeczy. Potrzebna jest żywość, środki czystości, kołdry, pościel, odzież zimowa oraz opał na zimę, mikrofalówka , odkurzacz .
Artykuły przynosimy od 1 grudnia do 11 grudnia pod adres Bydgoszcz ul.Bielicka 76c ( siedziba Biura Podatkowego "Wiśniewski ") w godz.8-16. Można art. dostarczyć również w tą sobotę 12 W razie pytań tel.608 41 93 92.
Poniżej opisy rodzin i ich potrzeby :
PODZIEL SIĘ DOBREM 🙂
CROSS JARKA 07.11.2020.  Nasz bieg i nordic-walking nie będzie miał formy wydarzenia sportowego - zawodów ale indywidualnego rekreacyjnego biegu i nordic-walking ( odwołujemy zawody ) .
Jutrzejszy bieg i nordic-walking będzie w formie rekreacyjnej tj. uczestnicy startują indywidualnie od godz.12.
Trasa jest oznakowana.
Biuro zawodów - pakiety będą w kopertach w skrzynkach, każdy sam sobie go pobiera, medale będą wyłożone na mecie na stołach.

PAKIETY STARTOWE - odbiór

Pakiet  startowy składa się:
- nr startowy i koszulka w której jedziemy w trakcie pielgrzymki.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Pierwszy edycja odbyła się  w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów. W tym roku 2020 odbędzie się XIV  edycja .

Dystans rajdu - jak zawsze 111km. Tradycyjnie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego zatrzymamy się i złożymy znicze pamięci, oddamy hołd poległym za naszą Ojczyznę. Na trasie rajdu jak co roku znajdzie się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i każdy uczestnik indywidualnie złoży znicz. W tegorocznej edycji uczestnicy rajdu wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się Bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Limit uczestników  500.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, podczas rajdu  oraz pracy biura rajdu będą obowiązywały aktualne obostrzenia, które zostaną opublikowane na stronie organizatora, najpóźniej 10 przed rajdem.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

36 lat temu zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. Błogosławiony Ks. Jerzy  Popiełuszko odprawił ostatnią Mszę  w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników 19 października 1984 r. Ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Górsku k. Torunia, gdy wracał z Bydgoszczy do Warszawy. Dalej ostatnia droga kapłana wiodła przez Toruń, gdzie podjął próbę ucieczki z rąk oprawców. Następnie porywacze zawieźli go do Włocławka, gdzie zmaltretowanego zrzucili z tamy do Wisły. Kapelan "Solidarności" został ogłoszony błogosławionym 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy Św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020.  115 rowerzystów wyruszyło w II Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium do Byszewa. Rowerzyści wyruszyli z Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka i Koronowa.
Pierwsi rowerzyści   wyruszyli z Brzozy o godz.9,00 i  dołączyli do grupy z Bydgoszczy,  która wystartowała o godz.10,15 spod Bazyliki. Kolejna grupa rowerowa ruszyła z Sicienka oraz z  Koronowa.  Ok. godz. 12,30 wszyscy, łącznie 120 rowerzystów spotkało się w Byszewie. O godz.13,00 rozpoczęła  się Msza Św., a po Mszy  o godz.13,45  odbył się koncert muzyczny ku czci  św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża . Zagrała kapela góralska „HORA”.


W Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020 jedziemy  rowerami  do Sanktuarium Maryjnego  do Byszewa. Jadą 3 grupy, z :   Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka  i Koronowa.
Wszystkie grupy wspólnie spotykają w Byszewie by wziąć  udział w  Mszy Świętej w Sanktuarium w Byszewie o godz.13,00.
Msza Św. odbędzie się nad jeziorem, co pozwoli zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w zakresie pandemii COVID-19 zachować bezpieczne odstępy. Po Mszy Św. przewidziany w Byszewie jest ciepły posiłek.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

Dystanse, godz. i miejsca startu :
1.Godz.9,05 start  z Brzozy  ( przy Kościele )  - dystans ok. 85km w obydwie strony.
2.Godz.10,15  z Bydgoszczy  ( przy Bazylice Wincentego pw. św. á Paulo)   - dystans ok. 60km
3.Godz.10,45  z Sicienka  ( skwer św.Jana Pawła II  )   - dystans ok. 45km w obydwie strony.
4.Godz.11,30  z Koronowa  ( Rynek  )   - dystans ok. 20km w obydwie strony.


Tak było w roku ubiegłym 2019.

Około 500 lat temu  w obecnym miejscu Łąk Studzienickich  znajdowało o się ogromne jezioro.  Same Łąki Studzienieckie, powstały po osuszeniu jeziora przez osadników holenderskich, sprowadzonych tutaj przez króla Zygmunta Augusta. Znajdowało się tam miejsce wydobywania torfu. Jak głoszą ustne przekazy, kiedyś znaleziono tam szczątki tura. A może to był mamut?. Dzisiaj Łąki Studzienieckie to bardzo urokliwe krajobrazowo miejsce  i przede wszystkim to prawdziwa oaza ptactwa.
W sobotnim rajdzie rowerowym, 22 lutego 2020 Puszczę Bydgoską odwiedziło 177 rowerzystów. Jechaliśmy  trasą turystyczną lub MTB, a nasz wspólny celem były Łąki Studzienieckie.

Miejsce startu: dla grupy MTB i dla grupy Turystycznej : Leśnictwo Bielice - Bar leśny KOGUT- godz.9:30

Zobacz miejsce startu

Ważne informacje. 

 1. Parking  dla uczestników którzy dojadą samochodami  w okolicy startu.

 2. Wydawanie nr startowych od godz.8,45 do 9,15.
  Każdy uczestnik otrzyma również poglądową mapę trasy.

  Pakiet startowy możesz również odebrać przed rajdem w piątek 21.02.2020 w godz.11 - 17 
  w sklepie rowertour.com Bydgoszcz ul. Łużycka 27


 3. Start godz.9,30 - dla grupy MTB i grupy Turystycznej.

 4. Trasa MTB - startuje w 3 grupach.
  1 grupę prowadzi - Sławek Szczepanik i Wojciech Peszyński,
  2 grupę prowadzi - Adam Sekrecjki i Adam Lutoborski,
  3 grupę prowadzi - Zbigniew Wiśniewski.

 5. Trasa Turystyczna  startuje w 3 grupach.
  1 grupę prowadzi - Kazimierz Wołoszyn,
  2 grupę prowadzi - Andrzej Kieca ,
  3 grupę prowadzi - Michał Rohde.

 6. Trasa - mapa :
  link do trasy MTB, dystans ok.80km
  link do trasy Turystycznej, dystans ok.60km

 7. Bufety :
  1 bufet przy żółtym szlaku, parking Trzcianka, napoje, owoce i kluchy na pyrach :) 
  ( 23 km dla trasy turystycznej, 33 km dla trasy MTB) 
  2 bufet w Nowej Wsi Wielkiej przy OSP, strażacka grochówka, ciepła kawa i ciacho  :) 
  ( 40 km dla trasy turystycznej, 50 km dla trasy MTB) 

 8. Łąki Studzienieckie - wspólne zdjęcie.

 9. Na trasie będzie jechał  ratownik medyczny, tel. alarmowy 502 858 483. 

 10. Każdy uczestnik ma obowiązek jechać w kasku rowerowym.

 11. W przypadku awarii roweru  uczestnik sam naprawia rower.  

Zobacz listę startową.