PAKIETY STARTOWE - odbiór

Pakiet  startowy składa się:
- nr startowy i koszulka w której jedziemy w trakcie pielgrzymki.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości jest jedynym rajdem rowerowym w Polsce na dystansie 111 km, który odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Pierwszy edycja odbyła się  w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów. W tym roku 2020 odbędzie się XIV  edycja .

Dystans rajdu - jak zawsze 111km. Tradycyjnie w Miejscach Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego zatrzymamy się i złożymy znicze pamięci, oddamy hołd poległym za naszą Ojczyznę. Na trasie rajdu jak co roku znajdzie się m.in. Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i każdy uczestnik indywidualnie złoży znicz. W tegorocznej edycji uczestnicy rajdu wezmą udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbędzie się Bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Limit uczestników  500.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, podczas rajdu  oraz pracy biura rajdu będą obowiązywały aktualne obostrzenia, które zostaną opublikowane na stronie organizatora, najpóźniej 10 przed rajdem.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

36 lat temu zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. Błogosławiony Ks. Jerzy  Popiełuszko odprawił ostatnią Mszę  w Kościele Świętych Polskich Braci Męczenników 19 października 1984 r. Ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w Górsku k. Torunia, gdy wracał z Bydgoszczy do Warszawy. Dalej ostatnia droga kapłana wiodła przez Toruń, gdzie podjął próbę ucieczki z rąk oprawców. Następnie porywacze zawieźli go do Włocławka, gdzie zmaltretowanego zrzucili z tamy do Wisły. Kapelan "Solidarności" został ogłoszony błogosławionym 6 czerwca 2010 r. podczas Mszy Św. na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020.  115 rowerzystów wyruszyło w II Pielgrzymkę Rowerową do Sanktuarium do Byszewa. Rowerzyści wyruszyli z Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka i Koronowa.
Pierwsi rowerzyści   wyruszyli z Brzozy o godz.9,00 i  dołączyli do grupy z Bydgoszczy,  która wystartowała o godz.10,15 spod Bazyliki. Kolejna grupa rowerowa ruszyła z Sicienka oraz z  Koronowa.  Ok. godz. 12,30 wszyscy, łącznie 120 rowerzystów spotkało się w Byszewie. O godz.13,00 rozpoczęła  się Msza Św., a po Mszy  o godz.13,45  odbył się koncert muzyczny ku czci  św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża . Zagrała kapela góralska „HORA”.


W Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia 2020 jedziemy  rowerami  do Sanktuarium Maryjnego  do Byszewa. Jadą 3 grupy, z :   Brzozy, Bydgoszczy, Sicienka  i Koronowa.
Wszystkie grupy wspólnie spotykają w Byszewie by wziąć  udział w  Mszy Świętej w Sanktuarium w Byszewie o godz.13,00.
Msza Św. odbędzie się nad jeziorem, co pozwoli zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w zakresie pandemii COVID-19 zachować bezpieczne odstępy. Po Mszy Św. przewidziany w Byszewie jest ciepły posiłek.

ZGŁOSZENIE ON-LINE

Dystanse, godz. i miejsca startu :
1.Godz.9,05 start  z Brzozy  ( przy Kościele )  - dystans ok. 85km w obydwie strony.
2.Godz.10,15  z Bydgoszczy  ( przy Bazylice Wincentego pw. św. á Paulo)   - dystans ok. 60km
3.Godz.10,45  z Sicienka  ( skwer św.Jana Pawła II  )   - dystans ok. 45km w obydwie strony.
4.Godz.11,30  z Koronowa  ( Rynek  )   - dystans ok. 20km w obydwie strony.


Tak było w roku ubiegłym 2019.

Około 500 lat temu  w obecnym miejscu Łąk Studzienickich  znajdowało o się ogromne jezioro.  Same Łąki Studzienieckie, powstały po osuszeniu jeziora przez osadników holenderskich, sprowadzonych tutaj przez króla Zygmunta Augusta. Znajdowało się tam miejsce wydobywania torfu. Jak głoszą ustne przekazy, kiedyś znaleziono tam szczątki tura. A może to był mamut?. Dzisiaj Łąki Studzienieckie to bardzo urokliwe krajobrazowo miejsce  i przede wszystkim to prawdziwa oaza ptactwa.
W sobotnim rajdzie rowerowym, 22 lutego 2020 Puszczę Bydgoską odwiedziło 177 rowerzystów. Jechaliśmy  trasą turystyczną lub MTB, a nasz wspólny celem były Łąki Studzienieckie.

Miejsce startu: dla grupy MTB i dla grupy Turystycznej : Leśnictwo Bielice - Bar leśny KOGUT- godz.9:30

Zobacz miejsce startu

Ważne informacje. 

 1. Parking  dla uczestników którzy dojadą samochodami  w okolicy startu.

 2. Wydawanie nr startowych od godz.8,45 do 9,15.
  Każdy uczestnik otrzyma również poglądową mapę trasy.

  Pakiet startowy możesz również odebrać przed rajdem w piątek 21.02.2020 w godz.11 - 17 
  w sklepie rowertour.com Bydgoszcz ul. Łużycka 27


 3. Start godz.9,30 - dla grupy MTB i grupy Turystycznej.

 4. Trasa MTB - startuje w 3 grupach.
  1 grupę prowadzi - Sławek Szczepanik i Wojciech Peszyński,
  2 grupę prowadzi - Adam Sekrecjki i Adam Lutoborski,
  3 grupę prowadzi - Zbigniew Wiśniewski.

 5. Trasa Turystyczna  startuje w 3 grupach.
  1 grupę prowadzi - Kazimierz Wołoszyn,
  2 grupę prowadzi - Andrzej Kieca ,
  3 grupę prowadzi - Michał Rohde.

 6. Trasa - mapa :
  link do trasy MTB, dystans ok.80km
  link do trasy Turystycznej, dystans ok.60km

 7. Bufety :
  1 bufet przy żółtym szlaku, parking Trzcianka, napoje, owoce i kluchy na pyrach :) 
  ( 23 km dla trasy turystycznej, 33 km dla trasy MTB) 
  2 bufet w Nowej Wsi Wielkiej przy OSP, strażacka grochówka, ciepła kawa i ciacho  :) 
  ( 40 km dla trasy turystycznej, 50 km dla trasy MTB) 

 8. Łąki Studzienieckie - wspólne zdjęcie.

 9. Na trasie będzie jechał  ratownik medyczny, tel. alarmowy 502 858 483. 

 10. Każdy uczestnik ma obowiązek jechać w kasku rowerowym.

 11. W przypadku awarii roweru  uczestnik sam naprawia rower.  

Zobacz listę startową.

Zobacz na mapie


22 lutego 2020, sobotni wypad rowerowy -  nakręca sklep rowerowy - Bydgoszcz ul.Łużycka 27

Zapraszamy  22 lutego 2020, miłośników MTB oraz rowerowych turystów. Wielu z Was już tu było, a myślę, że są tacy którzy nie znają tego bardzo urokliwego miejsca w naszej Puszczy Bydgoskiej.
W sobotę 22 lutego objedziemy te okolice.

 • start grupy MTB jak zawsze przy Kogucie godz.9,30, pojedziemy częściowo trasą zawodów METROPOLII MTB. Na trasie Jezioro Jezuickie i cel Łąki Studziennieckie, wracamy przez Nową Wieś Wielka - tam w GOK czeka na nas szybki posiłek i dobra kawa i ciacho. Dystans wszystkiego ok.70km.

 • zapraszamy również rowerowych turystów dla nich trasa turystyczna : start przy Kogucie przez Dąbrowę, plaża Jezioro Jezuickie,Dobromierz, Nowa Wieś Wielka( posiłek, kawa i ciacho ), Chrośna, Łąki Studziennieckie start taki sam godz.9,30 przy Kogutku, grupę turystyczna prowadzi Kazimierz Wołoszyn - Przewodnik Turystyki Rowerowej. Dystans ok 60km.

 • ze względu na przygotowanie posiłków prosimy o zgłaszanie się przez formularz.

Opłata startowa 20 zł, dotyczy:

 • nr startowy na starcie  
 • ciepły posiłek plus kawa i ciacho ( GOK Nowa Wieś Wielka )

Miejsce startu: dla grupy MTB i dla grupy Turystycznej : Leśnictwo Bielice - Bar leśny KOGUT- godz.9:30
Zobacz miejsce startu

12 stycznia 2020 roku gramy dla WOŚP. Rajd Pieszy dla WOŚP wystartuje 12.01.2020 z 3 miejsc : godz. 9,30 Bydgoszcz - Leśnictwo Bielice bar przy Kogucie, godz. 9,30  Solec Kujawski - Dworzec PKP,  godz. 10,30 Brzoza - Hotel Brzoza. Trasy jest oznakowana, idziemy szlakiem Bł. Czesława Jóźwiaka, dodatkowo z każdą z grup będzie szedł przewodnik. Wszystkie 3 grupy rajdu pieszego połączą się w Łażynie, gdzie wspólnie przejdą na finał WOŚP, który odbędzie się w Domu Kultury w Nowej Wsi Wielkiej.

Dystans rajdu w zależności od miejsca startu wynosi: Bydgoszcz-19,5km, Brzoza-16,5km, Solec Kujawski-18,5km. Idziemy szlakiem Bł. Czesława Jóźwiaka. Na trasie rajdu, w Łażynie pierwszy bufet, ciepłe napoje i drożdzówka. Na mecie, przy GOK w Nowej Wsi Wielkiej będzie czekało na Was ognisko i ciepła zupa. W ramach wpisowego 20zł, które w całości będzie przekazane dla WOŚP.  Zapewniamy ciepłe napoje, gorącą zupę,  transport powrotny (autokar) oraz wspólną zabawę. Zagrajmy razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !

ZGŁOSZENIE ON-LINE

LISTA STARTOWA

XIII Bieg Sylwestrowy, 31.12.2019 - Brzoza. Pakiety startowe będą wydawane od 28 grudnia w godz. 10 -14 i 30 grudnia w godz. 10-18 w Bydgoszczy przy ul.Szubińska 69A - Sklep Sportowy, TRIstyle.pl.
Zobacz na mapie.

W dniu zawodów 31.12.2019r. pakiety wydajemy na sali gimnastycznej od godz. 9.00 do godz.11.00, w Szkole Podstawowej w Brzozie ul. ( było gimnazjum ).
Zobacz na mapie.

Upoważnienie do odbioru pakietu startowego

Do zobaczenia