X Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB 03.06.2018. W tym roku nowa lokalizacja biura i bazy zawodów. Plac Teatralny to również bardzo ładne miejsce w centrum Bydgoszczy w sąsiedztwie rzeki Brdy. Start honorowy rozpoczniemy z ul. Mostowej, która będzie na ten czas wyłączona z ruchu pojazdów. Myślę, że nowa lokalizacja Wam się spodoba. Pogoda będzie jak na załączonym obrazku smile.

fot. A. Wojtasiewicz, Agencja Gazeta

Tradycyjne jak każdego roku  oprócz klasyfikacji indywidualnej zostanie rozegrana klasyfikacja drużynowa na dystansie 50 km i 30 km o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB to ogólnopolskie zawody MTB rozgrywane na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej położonej pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Biuro zawodów mieści się w centrum Bydgoszczy na Rybim Rynku w sąsiedztwie rzeki Brdy.  Zawody są rozgrywane od roku 2009 na dystansie głównym 50 km oraz 30 km. W roku 2018 będzie dodatkowy dystans 10 km - rodzinny przeznaczony dla  najmłodszych rowerzystów, którzy  wystartują wspólnie  z rodzicami.

Program

  • godzina 16:00 - 18:00 - Biuro Zawodów – odbiór pakietów startowych - Dom Prowincjalny, Zgromadzenie Duch Świętego - Bydgoszcz ul. Jana Pawła II nr 117.
    Odbiór pakietów startowych również w dniu 26 kwietnia Bydgoszcz ul.Chopina 27 w godz.12.00 - 19,00.
  • godzina 18:.00 - start rajdu rowerowego I etap (rajd jedzie w kierunku Brzozy - dystans ok. 15 km).
  • godzina 18:30-18:45 - wyjazd autobusów z biura zawodów dla biegaczy start do Brzozy.
  • godzina 19:30 - koncert muzyczny ku czci św. Jana Pawła II – Kościół Parafialny w Brzozie.

Ogólnopolskie zawody MTB rozgrywane na terenach leśnych Puszczy Bydgoskiej położonej w sąsiedztwie Bydgoszczy.

W tym roku 2018 jubileuszowa X edycja Bydgoskiego Maratonu MTB  i po raz pierwszy możliwość startu najmłodszych rowerzystów. 

Zgłoszenie on-line

Biuro zawodów mieści się w centrum Bydgoszczy na Rybim Rynku w sąsiedztwie rzeki Brdy.
Zawody są rozgrywane od roku 2009 na dystansie głównym 50 km oraz 30 km.
W ubiegłym roku 2017 na obydwu dystansach ścigało się 618 rowerzystów.

27 kwietnia 2018 r. w 4. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II odbędzie się bieg i rajd rowerowy oraz nordic-walking.

Wydarzenie będzie poprzedzone koncertem muzycznym, który odbędzie się w Kościele Parafialnym w Brzozie o godz. 19:30

Zgłoszenia on-line


Impreza ma  charakter wspólnego biegu połączonego z rajdem rowerowym i nordic-walking. Trasa dla biegaczy będzie wynosić ok. 15 km, rajd rowerowy ok. 30 km i 5 km dla uczestników nordic-walking. Bieg, rajd rowerowy  i nordic-walking odbędzie się wspólnie bez rywalizacji - bez pomiaru czasu.

Trasa z Brzozy do Bydgoszczy przebiega przez tereny leśne Puszczy Bydgoskiej. Start honorowy o godz. 21:37 przy Kościele w Brzozie spod Pomnika św. Jana Pawła II. Uczestnicy biegu zostaną przewiezieni autokarami z Bydgoszczy (Zgromadzenie Ducha Świętego). 
Przed startem biegu, rajdu rowerowego oraz nordic-walkig  o godz. 19:30  w Kościele parafialnym w Brzozie odbędzie się koncert dla św. Jana Pawła II.