Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości odbywa się w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości. Dystans rajdu 111 km. Pierwszy jego edycja odbyła się w roku 2007, w której wzięło udział 32 rowerzystów. W tym roku 2019 odbyła się jego 13 edycja, w rajdzie jechało rekordowa ilość uczestników 502.  Rajd 11 listopada 2019r. wystartował o godz.7,30 z Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy, gdzie po modlitwie każdy uczestnik indywidualnie złożył znicz na mogiłach ofiar II Wojny Światowej. 

Bydgoszcz - Sopot - Bydgoszcz, 400km w dwa dni.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, były 3 grupy, różne tempa jazdy, ale każdy cały i zdrów zaliczył ten dystans. Dziękujemy Kazimierzowi Wołoszyn i Adam Rucińskiemu za pomoc logistyczną.
Podziękowania dla firmy rowerowej rowertour.com za serwis techniczny.

VII Bieg Papieski, Rajd Rowerowy, Nordic-Walking. Było muzycznie, sportowo i radośnie, była również modlitwa i słowa św. Jana Pawła II. Spotkaliśmy się dla naszego Papieża po raz siódmy i będziemy się spotykać w kolejnych latach, dopóki sił starczy. Ktoś z uczestników powiedział „Najważniejsze jest podobać się Jezusowi” i z tym wszyscy się zgadzamy.