• image
  • image
  • image

II RAJD BRDY 2009 - Ster na Bydgoszcz

 

II Rowerowy Rajd BRDY na mecie - Bydgoszcz , Rybi Rynek , 31 maja 2009r. Niedziela , godz.15.00
RowerowaBrzoza serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie.
Rowerowa rodzina ponownie się powiększyła - tak trzymać.

 


Dla wszystkich uczestników Rajd BRDY rozpoczął się już o wiele wcześniej. Każdy z uczestników musiał wraz z rowerem stawić się w Sobotę 30 maja na starcie rajdu w Chojnicach. Wielu uczestników przyjechało transportem organizatora , część we własnym  zakresie - najważniejsze ponad 100 rowerzystów, wielka rowerowa rodzina spotkała się  w Chojnicach przy fontannie  na pięknym Rynku  by wystartować w II Rowerowym Rajdzie BRDY 2009.

Rowerowi turyści, rodziny na rowerach  i zawodnicy MTB  razem wystartowali z Rynku w Chojnicach. 

Po przywitaniu uczestników rajdu  przez Burmistrza Chojnic  i odliczaniu startu przez Krzysztofa Skibę i Jarosława Kreta rajd ruszył w jednej kolumnie w kierunku  Charzykowa.

Od Charzykowy rajd  poruszał się w grupach, wystartował  również w parach  MARATON  MTB- BRDA 2009.
Zawodnicy MTB ruszyli w kierunki Drzewicza by przez Park Narodowy "BORY TUCHOLSKIE"  dojechać do Klosnowa dalej poruszali się trasą rajdu. Cześć uczestników rajdu również ruszyła trasą MTB - zrobili 95 km w I etapie.

Pierwszy gorący bufet był w Mylofie - była grochówka, pączki i miejscowy akordeonista,warto było wjechać do Mylofu. Mieczysław i Grzegorz staneli  na wyskości zadania, nikt nie odjechał głodny.

 

 

 

 

Dalej był Rytel, piękny przejazd wzdłuż kanału BRDY , Nadleśnictwo Woziwoda , Gołąbek i meta na campingu w Rudzkim Moście. Po drodze oczywiście ulewa i burza, które tylko pomogły szybciej dojechać do mety.

Wreszcie meta, wspólny posiłek i ognisko, podsumowanie dnia - to był bardzo udany I dzień rajdu.

Drugi dzień rajdu zaczął się od wspólnego przejazdu z Rynku w Tucholi. Tutaj na Rynku o godz.9 przywitały nas władze Miasta Tucholi i przy eskorcie Państwowej Straży Pożarnej z Tucholi przejechaliśmy w jednej kolumnie do Świtu.

Od Świtu rajd ruszył w grupach,  zawodnicy MTB 15 min za rajdem.

Dalej Zamrzenica i piękne tereny wokół Zalewu Koronowskiego. Przed Koronowem na rajdowiczów czekał grill, zaś w samym Koronowie na Rynku Miasto przywitało  nas pysznymi drożdżówkami.

Od Koronowa rajd ruszył  przez most kolejki wąskotorowej dalej do mostu w Gościerdzu, Bożenkowo, Smukła i meta w Myślęcinku.

Od Myślęcinka wszyscy udali się na Rybi Rynek w Bydgoszczy gdzie miało uroczyste zakończenie rajdu, wręczenie medali pamiątkowych dla wszystkich uczestników rajdu oraz pucharów dla zwycięzców zawód MTB - BRDA 2009.

I miejsce - kategoria mężczyŹni                                            I miejsce - kategoria mieszana 
(od lewej ) Piotr Stalmierski i Krzysztof Nycek                        (od lewej) Przemysław Jakubczyk i Edyta Dobosz


I miejsce - kategoria mężczyźni  M100                                 wyróżnienie - najliczniejsza rodzina biorąca udział w  rajdzie
(od lewej trzeci)  Mieczysław Walenciuk i Jerzy Szabłowski     Ewa, Zuzanna, Maciej, Mikołaj i Dominik Buzała

To był radosny i udany rajd - duża  w tym zasługa pogody, która mimo, że zapowiadała się fatalnie dopisała na czas rajdu. Myślę, że  dobrą pogodą   mieliśmy  dzięki optymizmowi który jest w rowerzystach, zresztą mimo zmęczenia po wielu przejechanych  kilometrach każdemu uczestnikowi towarzyszył uśmiech, zresztą zobaczcie sami.

Do zobaczenia za rok, BRDA 2010 rusza ponownie 29 maja - Sobota.

Serdecznie pozdrawiam
Zbigniew Wiśniewski

 

fotografie : Maciej Jaczyński i Janusz Flies.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież