• image
  • image
  • image

6 grudnia - Toruń - Półmaraton Świętych Mikołajów - rowerzyści również wystartują.

W Niedzielę 6 grudnia 2009r.  w Toruniu tłum Św. Mikołajów -  może ich  być nawet ok. 2 tys. pobiegnie w siódmej edycji Półmaratonu Św. Mikołajów. Warto przypomnieć, że w       I   edycji tego biegu w roku 2003 wystartowało 167 osób. Widać  Mikołajów nam przybywa  i bardzo dobrze.

W tym jedynym w swoim rodzaju półmaratonie  pobiegnie duża grupa Mikołajów  z Bydgoszczy ok.92  i 5 Mikołajów z Brzozy - Maryla, Tomasz oraz Marcin , Geniu i Zbigniew z
Rowerowejbrzozy.

Pobiegnie z nami również najlepszy kolarz z Bydgoszczy,   Radosław Tecław - to nie żart. Tak Tecek w Niedzielę będzie robił za Św.Mikołaja.


W ramach  Półmaratonu Św. Mikołajów   odbędzie się  akcja
"Biegacze Dzieciom".

Uczestnicy - Półmaratonu Św.Mikołaja przybywajcie z dużymi worami prezentów na które czekają dzieci  z Domu Dziecka Nr 3 w Toruniu.

Uczestnicy  biegu Św.Mikołajów mogą  obdarować ok. setki dzieci ( w wieku od 3 do 18 roku życia). Organizatorzy wskazują by wybierając upominek  pomyśleć raczej o dzieciach w wieku szkolnym ( szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), gdyż te stanowią największą grupę.
Dzieci w listach do Św. Mikołaja proszą o kolorowe książeczki, książki młodzieżowe, gry edukacyjne (takie jak scrabble, memory, kalambury itp.), puzzle trójwymiarowe, zabawki (pacynki, mebelki dla lalek, kucyki, little Pet Shop), stroje sportowe z nazwiskami znanych piłkarzy, sprzęt sportowy (piłki, łyżwy, deskorolki, łyżworolki), kolorową dziecięcą pościel, plecaki, kosmetyczki, kosmetyki, młodzieżowe torby do szkoły, słodycze, kolorowe kalendarze, materiały papiernicze.


Każdy może zostać Św.Mikołajem pod warunkiem, że oprócz butów i stroju do  biegania weŹmie w tym dniu ze sobą  duży wór  prezentów.

Pamiętajcie biegacze i rowerzyści  z Bydgoszczy , Brzozy i  wszystkich stron,  zanim wyruszycie na Półmaraton Św. Mikołajów do Torunia  6 grudnia , sprawdŹcie czy zabraliście ze sobą worek z prezentami.

Św. Mikołaj bez prezentów - Źle wygląda i słabo biega ?

Do zobaczenia
w Toruniu, liczymy na grupę kibiców z Bydgoszczy.

Pozdrawiam
Zbigniew Wiśniewski


Komentarze  

 
0 # Myron 2014-10-14 13:03
6 grudnia - Toruń - Półmaraton Świętych Mikołajów
We're a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole
community will be thankful to you.

Have a look at my web site; classroom survival kit (Damaris: http://interplanet.esy.es/bookmarks/view/130/investigating-rapid-systems-of-classroom-survival-kit)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj komentarz
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież